Drodzy Parafianie i nasi Przyjaciele,

z radością informujemy, że od poniedziałku 4 maja powracamy do publicznego sprawowania Eucharystii w dni powszednie.

Czekaliśmy długo, wiele się wydarzyło w między czasie – cieszmy się chwilą powrotu, ale czas epidemii jeszcze się nie skończył, dlatego przypominamy o konieczności zachowywania wszystkich zasad bezpieczeństwa.

Przede wszystkim zachęcamy do pozostania w domach osoby chore i starsze, przestrzegania zasad higieny, noszenia w miejscach publicznych maseczek zakrywających usta i nos oraz o ile to możliwe unikania spotkań i zachowania bezpiecznej odległości.

Msza święta
w dni powszednie według stałego programu:
7:00, 8:00, 12:00, 18:00

Ważne informacje epidemiczne:

– w kościele może znajdować się maksymalnie 75 osób
– należy mieć zasłonięte usta i nos
– prosimy zachować bezpieczny odstęp od siebie (2 m)
– prosimy o przyjmowanie Komunii Świętej na wyciągnięte dłonie
– znak pokoju wyrażamy przez skinienie głowy

Sakrament pojednania
Spowiadamy w dni powszednie w rozszerzonym trybie:
9:00-12:00
15:00-18:00

Sakrament pojednania celebrujemy w kaplicy Matki Bożej oraz na zewnątrz kościoła. Grafik dyżurów.

Chrzty, Śluby, Pogrzeby
Przywracamy możliwość celebrowania z zachowaniem zasad i obostrzeń epidemicznych.

Kancelaria
We wszystkich sprawach kancelaryjnych prosimy kontaktować się z Przeorem:
telefonicznie: +48 694 480 668
mail’owo: [email protected]
lub osobiście we wtorki (15:00-17:30) i soboty (10:00-12:30)

Internet i TV
Na stronie klasztoru www.rzeszow.dominikanie.pl oraz na klasztornym facebook’u każdego dnia zamieszczamy Ewangelię oraz komentarz naszych braci. Zachęcamy do posłuchania.

Nadal zachęcamy do uczestnictwa w Eucharystii za pośrednictwem telewizji oraz internetu (linki na naszej stronie oraz FB).

Ofiary
Dziękujemy Wszystkim, którzy składają ofiary na utrzymanie naszej Parafii i klasztoru. Z wdzięcznością zapewniamy Was o naszej modlitwie.
Na stronie klasztoru można nas wesprzeć poprzez wrzucenie na „wirtualną tacę” oraz przez wpłatę na konto klasztoru.

Intencje
Intencje mszalne można zamawiać przez naszą stronę internetową, telefonicznie pod numerem: 17 860 91 41 oraz w zakrystii. Przyjmujemy intencje indywidualne i zbiorowe.

Duszpasterstwo
W naszym klasztorze do odwołania nie odbywają się spotkania grup duszpasterskich.

Grupa Charytatywna
Grupa Charytatywna św. Marcina de Porres od środy 6 maja wznawia swoją działalność względem osób starszych, samotnych i potrzebujących z terenu naszej Parafii. Wszelkie pytania oraz formy wsparcia Grupy Charytatywnej – kontakt p. Małgorzata Magdoń +48 691 854 030

Centrum Pomocy Rodzinie Przystań
Centrum Pomocy Rodzinie Przystań (tel: +48 516 797 171) prowadzi bezpłatne wsparcie psychologiczne oraz psychoterapeutyczne dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i wszystkich pracowników służby zdrowia. Jeżeli wśród Was są psycholodzy, psychoterapeuci, którzy chcieliby dołączyć do akcji – zapraszamy. Prosimy o udostępnianie tej informacji w jak najszerszej przestrzeni publicznej. Pracownicy służb medycznych mogą także skorzystać z bezpłatnych sesji TRE, aby móc się odstresować;
link na stronie: www.tre-polska.pl

Katechezy Przedmałżeńskie
Katechezy przedmałżeńskie „4 miłości” prowadzone przy naszym klasztorze zostaną wznowione jak tylko zostanie zniesione ryzyko oraz zostaną wprowadzone nowe regulacje prawne – zamieścimy wówczas dodatkowe terminy katechez, pomiędzy już istniejące. Osoby, których katechezy zostały odwołane poinformujemy drogą mail’ową o nowych terminach. Zachęcamy do monitorowania na bieżąco terminów katechez przedmałżeńskich.

Wszelkie bieżące informacje i komunikaty Parafii oraz klasztoru można śledzić na stronie klasztoru www.rzeszow.dominikanie.pl oraz w naszych mediach społecznościowych na: facebooku oraz instragramie.

Prosimy stosować się do państwowych zasad i obostrzeń epidemicznych.

Z modlitwą

Bracia Dominikanie