Chrzest Święty w naszej parafii udzielany jest w każdą sobotę po mszy św. o godz. 12:00 oraz w III niedzielę miesiąca na mszy św. o godz. 13:00.

  • Dziecko do Chrztu należy zgłosić przynajmniej 2 tygodnie przed planowaną datą Chrztu.
  • Należy przedstawić akt urodzenia dziecka.
  • Chrzestnym może być osoba, która ukończyła 16 lat, przyjęła Sakrament Bierzmowania, jest wierzącym i praktykującym katolikiem, jeśli żyje w małżeństwie to sakramentalnym. Osoba, która ma być chrzestnym zobowiązana jest do: przedstawienia zaświadczenia od swojego proboszcza, do przedstawienia daty urodzenia oraz rodzaju związku w jakim żyje (sakramentalny, cywilny, bez związku).
  • Chrzestni i rodzice są zobowiązani do przedstawienia w kancelarii danych osobowych, a więc: imienia, nazwiska, daty i miejsca urodzenia oraz adresu zamieszkania.

 


 

Osoby spoza naszej parafii, chcące aby ich dziecko było ochrzczone w naszej świątyni zobowiązane są do przedstawienia zgody od swojego proboszcza miejsca zamieszkania.

Chrzest Święty w naszej parafii udzielany jest w każdą sobotę po mszy św. o godz. 12:00 oraz w III niedzielę miesiąca i w drugi dzień Świąt Wielkanocy oraz Bożego Narodzenia na mszy św. o godz. 13:00 (dla dzieci małżeństw sakramentalnych). 

Przed przyjęciem sakramentu chrztu przez dziecko, rodziców zapraszamy na katechezę wprowadzającą w istotę tego sakramentu. W sobotę o godz. 11:30 w kaplicy Matki Bożej oraz w III niedzielę miesiąca o godz. 12:30 także w kaplicy Matki Bożej.

 

O SAKRAMENCIE ODRODZENIA – ZOBACZ