www.daszopka.rzeszow.dominikanie.pl

Duszpasterze:
Rozkład jazdy w roku akademickim 2015/2016
Niedziela

17.45 – Próba scholi
19:00 – Msza św. akademicka

Poniedziałek

19:00 – „Poniedziałki da się lubić”
Oglądamy ciekawe filmy, które dają do myślenia. Po każdej projekcji dyskusja. Czasami inne spotkania z kulturą.

Wtorek

19.30 – „Ludzie słowa”
Jakub był kłamcą, a Sara była niecierpliwa. Gedeon był tchórzem, zaś Marta nerwowa. Mojżesz się jąkał, a Rachab była prostytutką, Eliasz miał depresję. I wielu innych można by tu wymieniać. Chcemy pochylać się nad postaciami Pisma, które przeżywały swoje wzloty i upadki i zadać sobie pytanie – czy mogą nas czegoś dziś nauczyć?

Środa

19:30 – „Oddech duszy”
Adoracja Najśw. Sakramentu, a po niej msza św. w kaplicy na parterze kompleksu duszpasterskiego naszego klasztoru.

20:30 – Wspólna kolacja w sali duszpasterstwa

Czwartek

19:30 – „Msza bez tajemnic”
Chcesz świadomie uczestniczyć w Eucharystii i wiedzieć co się na niej dzieje? Zapraszamy na czwartkowe spotkania, na których krok po kroku będziemy poznawać kolejne części mszy św. i starali się je zrozumieć

 

Czym jest Duszpasterstwo Akademickie?

Oczywiście nie da się w kilku zdaniach opisać, kim jesteśmy, bo my się w kilku zdaniach nie mieścimy! Są wśród nas studenci różnych rzeszowskich uczelni, z różnych kierunków studiów. Są wśród nas pasjonaci fotografii, pięknie śpiewający scholowicze i tacy, którym tego talentu brak :), imprezowicze i mole książkowe, dusze towarzystwa i osoby nieśmiałe…

Co więc nas łączy?

Przede wszystkim wspólna wiara, chęć lepszego zrozumienia siebie, świata, Boga. W tym pomagają nam spotkania tematyczne, nasi dominikańscy duszpasterze, a przede wszystkim – możliwość skonfrontowania swoich poglądów i zwykła rozmowa z drugim człowiekiem, studentem – takim, jak Ja i Ty. A wszystko to w miłej atmosferze wspólnych wyjazdów, ognisk czy kolacji.

Jak wygląda bycie w Duszpasterstwie?

W ciągu tygodnia odbywa się wiele różnych spotkań, każdy wybiera dowolne z nich, na które chce przychodzić – dyskusyjne, modlitewne, naukowe lub towarzyskie, można też dołączyć do naszej scholi. Oprócz tego organizujemy wyjazdy, mniej lub bardziej spontaniczne spotkania, wiele wspólnych akcji – jak to znajomi. Wszyscy są zaproszeni – Ty też, nawet jeśli jeszcze nikogo z nas nie znasz. Szybko poznasz!

Każdy z nas jest inny, każdy ma inne zdolności / talenty – wykorzystujemy to i uzupełniamy się nawzajem, przez co tworzymy naszą małą wspólnotę. Jeśli tego właśnie szukasz, to serdecznie zapraszamy. Możesz przyjść dowolnego dnia, na dowolne spotkanie. Spotkania odbywają się w naszej sali na pierwszym piętrze kompleksu duszpasterskiego klasztoru Dominikanów.