www.facebook.com/daszopkarzeszow | www.instagram.com/daszopka

Duszpasterze:
Rozkład jazdy w roku akademickim 2021/2022

 

Czym jest Duszpasterstwo Akademickie?

Oczywiście nie da się w kilku zdaniach opisać, kim jesteśmy, bo my się w kilku zdaniach nie mieścimy! Są wśród nas studenci różnych rzeszowskich uczelni, z różnych kierunków studiów. Są wśród nas pasjonaci fotografii, pięknie śpiewający scholowicze i tacy, którym tego talentu brak :), imprezowicze i mole książkowe, dusze towarzystwa i osoby nieśmiałe…

Co więc nas łączy?

Przede wszystkim wspólna wiara, chęć lepszego zrozumienia siebie, świata, Boga. W tym pomagają nam spotkania tematyczne, nasi dominikańscy duszpasterze, a przede wszystkim – możliwość skonfrontowania swoich poglądów i zwykła rozmowa z drugim człowiekiem, studentem – takim, jak Ja i Ty. A wszystko to w miłej atmosferze wspólnych wyjazdów, ognisk czy kolacji.

Jak wygląda bycie w Duszpasterstwie?

W ciągu tygodnia odbywa się wiele różnych spotkań, każdy wybiera dowolne z nich, na które chce przychodzić – dyskusyjne, modlitewne, naukowe lub towarzyskie, można też dołączyć do naszej scholi. Oprócz tego organizujemy wyjazdy, mniej lub bardziej spontaniczne spotkania, wiele wspólnych akcji – jak to znajomi. Wszyscy są zaproszeni – Ty też, nawet jeśli jeszcze nikogo z nas nie znasz. Szybko poznasz!

Każdy z nas jest inny, każdy ma inne zdolności / talenty – wykorzystujemy to i uzupełniamy się nawzajem, przez co tworzymy naszą małą wspólnotę. Jeśli tego właśnie szukasz, to serdecznie zapraszamy. Możesz przyjść dowolnego dnia, na dowolne spotkanie. Spotkania odbywają się w naszej sali na pierwszym piętrze kompleksu duszpasterskiego klasztoru Dominikanów.