1. Do soboty włącznie zapraszamy na Roraty o godz. 6:30 rano. Po Mszy św. Roratniej odśpiewamy Godzinki.

2. W sobotę 24 grudnia, w dzień Wigilii, odprawimy Msze św. o godz. 6:30, 8:00 i 12:00. Po Mszy św. O godz. 12:00 kościół zostanie zamknięty, aż do godz. 23:00, na godzinę przed Pasterką, którą odprawimy o północy. Serdecznie zapraszamy na jej wspólną celebrację.

3. Podczas Adwentu zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania. W naszym kościele w tym tygodniu dyżur spowiedzi trwa do piątku włącznie w godz. 9:00 – 12:00 i 15:00 – 18:00. Grafik dyżurów.

4. W Wigilię odwiedzimy chorych z terenu naszej Parafii. Prosimy o przekazanie tej informacji zainteresowanym oraz o ewentualne zgłoszenie nowych chorych w zakrystii.

5. W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia (25 i 26 grudnia) Msze św. w naszym kościele odprawiamy jak w każdą niedzielę. W tygodniu świątecznym nie będzie dyżurów spowiedzi.

6. Opłatki oraz świece Caritasu na stół wigilijny można nabyć u sióstr przy wyjściu z kościoła i w Zakrystii.

7. Przygotowaliśmy dla Was Kalendarz na Rok 2023 z ikonami z naszego kościoła oraz specjalną ikonkę Bożego Narodzenia (wykonaną przez osoby z niepełnosprawnością z ośrodka z Dębicy). Nasi Tercjarze rozprowadzają je przy wyjściu z kościoła, można je również nabyć w zakrystii i drogą wysyłkową. Wszystkie zebrane w ten sposób ofiary przeznaczone są na utrzymanie kościoła i klasztoru. Wszystkim wspierającym naszą posługę bardzo serdecznie dziękujemy powierzając Was w codziennej Eucharystii sprawowanej o godz. 12:00 i w niedziele na Mszy św. o godz. 13:00.

8. To już ostatnie dni żeby skorzystać z przygotowanego przez naszą grupę charytatywną św. Marcina de Porres Drzewka Adwentowego. Ozdobami na tej choince są kartki z konkretnymi prezentami przeznaczonymi na paczki dla najuboższych rodzin i dzieci z terenu naszej Parafii oraz osób bezdomnych. Drzewko jest również dostępne internetowo na stronie: www.drzewkoadwentowe.pl . Zachęcamy do zbierania i klikania karteczek oraz przygotowania prezentów. Przygotowane w ten sposób paczki można składać do końca tygodnia do wystawionych na środku kościoła oraz w naszej Galerii OPe koszy. Za wszystkie przygotowane prezenty oraz ofiary składane do skarbony dla najuboższych w imieniu potrzebujących serdecznie dziękujemy. A w intencji wszystkich ofiarodawców będziemy modlić się podczas Pasterki.

9. Wszystkich, którzy chcieliby wspólnie z nami pojechać wiosną na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, WłochLibanu odsyłamy do strony internetowej naszego klasztoru rzeszow.dominikanie.pl na której można znaleźć wszystkie informacje dotyczące wyjazdów.

10. Do naszej Galerii OPe zapraszamy na: wystawę fotografii pt.: „Kroniki samochodowe” – fot. Wacława Nowackiego; oraz na świeżo mieloną kawę i gorącą czekoladę.

11. Do końca Adwentu wszystkich naszych Parafian, którzy pragnęliby przyjąć nas z wizytą duszpasterską tzw. „Kolędą” w okresie Bożego Narodzenia (po 2 stycznia 2023 roku), prosimy o zapisanie się przez formularz dostępny na stronie internetowej naszego klasztoru oraz w zakrystii. Bracia po wcześniejszym kontakcie telefonicznym odwiedzą Was w ustalonym wspólnie terminie.

12. Dziękujemy wszystkim, którzy składają ofiary na utrzymanie kościoła i klasztoru również za pośrednictwem „wirtualnej tacy” i wpłat na konto. Dziś przed kościołem po Mszach świętych będziemy Was prosić o wsparcie finansowe na utrzymanie kościoła w miesiącach grzewczych. Już wielkie serdeczne Bóg zapłać za Waszą hojność. Codziennie w intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców modlimy się podczas Mszy św. o godz. 12:00, a w niedzielę o 13:00.