1. Jeszcze dziś zapraszamy na rozpoczynające się Akademickie Rekolekcje Adwentowe pt.: „Biblijni świadkowie Adwentu”, które poprowadzi ks. dr hab. Adam Kubiś – Rektor Seminarium duchownego w Rzeszowie. Nauki rekolekcyjne będą głoszone dziś na Mszy św. o godz. 19:00 i od poniedziałku do środy na dodatkowej Eucharystii o godz. 19:30. Serdecznie zapraszamy. Rekolekcje będziemy również transmitować przez Internet.

2. Przez cały Adwent zapraszamy na Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6:30 rano. Po Mszy św. Roratniej odśpiewamy Godzinki. (W dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 7:00).

3. Podczas Adwentu zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania. W naszym kościele ze spowiedzi można skorzystać od poniedziałku do soboty w godz. 15:00 – 18:00.

4. W poniedziałek 5 grudnia o godz. 18:00 odprawimy Mszę św. Roczną za zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych – przed Eucharystią odmówimy wspólnie różaniec w intencji zmarłych. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Klub Tygodnika Powszechnego zaprasza w najbliższy poniedziałek – 5 grudnia o godz. 19:00 do naszego Antykwariatu na spotkanie z artystką ludową p. Pyc ze wsi Zawadka k. Strzyżowa na artystyczne wyplatanie ze słomy ozdób choinkowych, ginące zawody, pokaz warsztatu pracy – „Tradycje świąteczne Podkarpacia”. A w przyszły poniedziałek 12 grudnia o godz. 19:00 do Auli klasztoru na spotkanie z aktorką teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie – p. Justyną Król. Tytuł spotkania to „Następna do raju” tak jak monodram pod tym samym tytułem, który cieszył się ogromnym powodzeniem. Aktorka opowie o blaskach i cieniach, sukcesach i porażkach życia aktora. Serdecznie już dziś i na to spotkanie zapraszamy.

6. Duszpasterstwo młodych dorosłych „Wiata” zaprasza w piątek 9 grudnia na kolejne spotkanie z cyklu: „O relacjach – od czego zależy poczucie własnej wartości i jak je budować?” Początek o godz. 19:00 w sali duszpasterstwa akademickiego. Zapraszamy.

7. Opłatki oraz świece Caritasu na stół wigilijny można już nabyć w Zakrystii.

8. Jak co roku przygotowaliśmy dla Was Kalendarz na Rok 2023 z ikonami z naszego kościoła. Koszt kalendarza to 30 zł ale będzie nam niezmiernie miło jeśli wesprzecie nas Państwo większym datkiem na utrzymanie kościoła i klasztoru. Kalendarz można nabyć w zakrystii oraz w drogą wysyłkową. Wszystkim wspierającym finansowo naszą posługę bardzo dziękujemy powierzając Was w codziennej Eucharystii sprawowanej o godz. 12:00

9. Nasza grupa charytatywna św. Marcina de Porres przygotowała Drzewko Adwentowe. Ozdobami na tej choince są kartki z konkretnymi prezentami przeznaczonymi na paczki dla najuboższych rodzin i dzieci z terenu naszej Parafii oraz osób bezdomnych. Drzewko jest też dostępne internetowo na stronie www.drzewkoadwentowe.pl . Zachęcamy do zbierania i klikania karteczek oraz przygotowania prezentu. Przygotowane w ten sposób paczki można składać do wystawionego na środku kościoła kosza. Za wszystkie przygotowane prezenty oraz ofiary składane do skarbony dla najuboższych w imieniu potrzebujących już dziś serdecznie dziękujemy.

10. Wszystkich, którzy chcieliby wspólnie z nami pojechać wiosną na pielgrzymkę do Ziemii Świętej, Włoch i Libanu odsyłamy do strony internetowej naszego klasztoru rzeszow.dominikanie.pl na której można znaleźć wszystkie informacje dotyczące wyjazdów.

11. Zapraszamy na nową wystawę fotografii do naszej Galerii OPe pt.: „Kroniki samochodowe” Autorem zdjęć jest Wacław Nowacki. Serdecznie zapraszamy.

12. Przez cały Adwent wszystkich naszych Parafian, którzy pragnęliby przyjąć nas z wizytą duszpasterską tzw. „Kolędą” w okresie Bożego Narodzenia, prosimy o zapisanie się przez formularz dostępny na stronie internetowej naszego klasztoru oraz w zakrystii. Bracia po wcześniejszym kontakcie telefonicznym odwiedzą Was w ustalonym terminie.

13. Zapraszamy na dziecięcy kiermasz ozdób świątecznych. Dochód jest przeznaczony na duszpasterstwo dzieci prowadzone przez nasze siostry.