1. Drodzy Parafianie, nasi Przyjaciele z racji trwającej kwarantanny do końca kwietnia kościół św. Jacka pozostanie zamknięty dla wiernych. Planujemy jego otwarcie na początku maja.

2. Zachęcamy do uczestnictwa w Eucharystii za pośrednictwem telewizji oraz internetu.

3. Na ten moment na stronie klasztoru www.rzeszow.dominikanie.pl oraz na facebooku klasztornym zamieszczamy wersję audio Ewangelii z dnia oraz komentarz naszych braci.

4. Nasza Grupa Charytatywna św. Marcina de Porres służy w tym trudnym czasie swoją pomocą osobom starszym i samotnym z terenu naszej Parafii. Wszelkie pytania oraz formy wsparcia dla Grupy Charytatywnej – kontakt p. Małgorzata Magdoń +48 691 854 030

5. Centrum Pomocy Rodzinie Przystań (tel: +48 516 797 171) prowadzi bezpłatne wsparcie psychologiczne oraz psychoterapeutyczne dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i wszystkich pracowników służby zdrowia. Jeżeli wśród Was są psycholodzy, psychoterapeuci, którzy chcieliby dołączyć do akcji – zapraszamy. Prosimy o udostępnianie tej informacji w jak najszerszej przestrzeni publicznej. Pracownicy służb medycznych mogą także skorzystać z bezpłatnych sesji TRE aby móc się odstresować, link na stronie: www.tre-polska.pl

6. Przypominamy, że istnieje możliwość zamawiania intencji mszalnych on-line. Przyjmujemy intencje indywidualne i zbiorowe. Codziennie, o godz. 12:00 celebrujemy w naszej kaplicy klasztornej Mszę Świętą konwentualną w powierzonych nam intencjach.

7. Kochani, dziękujemy wszystkim, którzy składają ofiary na utrzymanie naszej Parafii i klasztoru. Z wdzięcznością zapewniamy Was o naszej modlitwie w intencji wszystkich dobrodziejów. Można nas wesprzeć poprzez wrzucenie na „wirtualną tacę” oraz przez wpłatę na konto.

8. Katechezy przedmałżeńskie „4 miłości” prowadzone przy naszym klasztorze zostaną wznowione jak tylko zostanie zniesione ryzyko oraz wprowadzone nowe regulacje prawne – zamieścimy wówczas dodatkowe terminy katechez, pomiędzy już istniejące. Osoby, których katechezy zostały odwołane zostaną o tym poinformowane. Zachęcamy do monitorowania na bieżąco terminów katechez przedmałżeńskich.

9. We wszystkich sprawach kancelaryjnych prosimy kontaktować się z Przeorem mail’owo: [email protected] lub telefonicznie: +48 694 480 668

10. Wszelkie bieżące informacje i komunikaty Parafii oraz klasztoru można śledzić na stronie klasztoru www.rzeszow.dominikanie.pl oraz w naszych mediach społecznościowych na: facebooku oraz instragramie.