1. W miesiącu październiku zapraszamy na nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do soboty o godz. 17.30.

2. Przez cały październik kartki wypominkowe, z wypisanymi imionami zmarłych można składać w zakry­stii. W intencji tych zmarłych odprawiamy 12 Mszy św. tzw. rocz­nych – w pierwsze poniedziałki miesiąca – a przez listopad odmawiać bę­dziemy wspólnie różaniec z odczytywaniem imion zmarłych.

3. Wszystkich studentów zapraszamy na rekolekcje akademickie na dobry początek pt. „Człowiek, pies i osioł” od poniedziałku do środy (14-16 października) o godz. 19:30 w kaplicy Matki Bożej. Rekolekcje głosi o. Marcin Dąbkowicz OP – nasz duszpasterz akademicki.

4. Zapraszamy na Medytację chrześcijańska w poniedziałki o godz.19:30 z o. Mikołajem oraz w środy o 19:30 z o. Dominikiem – w sali medytacji na poddaszu w części duszpasterskiej.

5. W październiku odbędzie się kolejne „Wprowadzenie do lectio divina” – modlitwy słowem Bożym, które poprowadzi o. Dominik Ornawka OP. Jeśli ktoś ma w sobie pragnienie modlitwy i nie wie co z tym zrobić, podczas tego wprowadzenia może znaleźć jej źródło – Słowo Boże oraz metodę. Zapisać się można w zakrystii bądź drogą e-mailową podaną na plakacie w gablocie.

6. Zapraszamy na katechezy przygotowujące do sakramentów bierzmowania i eucharystii dla dorosłych oraz katechumenat dla osób dorosłych nieochrzczonych. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

7. W najbliższy wtorek, 15 października, zapraszamy dzieci na kolejne spotkanie z cyklu: Pediatrzy czytają dzieciom. Początek o godz. 18:00 w Antykwariacie.

8. Duszpasterstwo Postakademickie Wiata zaprasza na spotkanie z cyklu „Ten obcy”, na którym będziemy dzielić się naszymi pasjami oraz życiem zawodowym. Spotkanie odbędzie się w piątek, 18 października, o godz. 19:30 w sali DA.

9. Serdecznie zapraszamy do naszego kościoła na drugi koncert smyczkowy w ramach III Rzeszowskiej Jesieni Muzycznej – w najbliższą sobotę 19 października o godz. 20:00 – wystąpi kwartet Messages Quartet.

10. Jeszcze można się zapisać na kolejną edycję wykładów w naszej Szkole Filozoficzno – Teologicznej św. Jacka. Wykłady z zakresu biblistyki, liturgii i religioznawstwa poprowadzą: dr hab. Leszek Paweł Słupecki, dr hab. Marcin Majewski oraz o. dr Dominik Jurczak OP. Zapisy przez stronę internetową oraz przez listę dostępną w zakrystii potrwają do 17 października. Koszt całorocznego uczestnictwa wynosi 300 zł. Pierwszy wykład w najbliższą sobotę 19 października o godz. 9:00 w Auli klasztoru.

11. W przyszłą niedzielę nasi bracia będą zbierać ofiary na wykończenie wnętrza kościoła – na spłatę posadzki. Wszystkie informacje o zbiórce można śledzić na stronie akcjagrawitacja.pl

12. Informujemy, że w ramach obchodzonego dziś XIX Dnia Papieskiego przed naszym kościołem wolontariusze będą zbierają ofiary na stypendia dla zdolnej i niezamożnej młodzieży.