1. W miesiącu październiku zapraszamy na nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do soboty o godz. 17.30.

2. Klub Ojca zaprasza ojców na spotkanie pt „Temperamenty, predyspozycje, czyli co warto o nich wiedzieć żeby być bliżej dziecka”, które poprowadzi p. Marta Fulara-Hudzik, trener relacji, coach kryzysowy par, właścicielka marki Dom Pełen Relacji. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 7 października o godz. 20.00 w sali Klubu.

3. Klub Tygodnika Powszechnego zaprasza na spotkanie z publicystą Tygodnika Powszechnego p. Rafałem Wosiem, autorem książek „Lewicę racz nam zwrócić Panie” oraz „To nie jest Kraj dla pracowników”. Spotkanie odbędzie się w czwartek 10 października o godz. 19:00 w Antykwariacie.

4. Tercjarze dominikańscy zapraszają na nabożeństwo – modlitwę wstawienniczą za przyczyną św. Dominika o dar potomstwa dla małżeństw bezdzietnych oraz tych, które starają się o poczęcie; modlić się też będziemy za rodziców oczekujących dziecka. Nabożeństwo w najbliższą sobotę 12 października o godz. 11:30.

5. Zapraszamy na ostatni w tym roku pokutny różaniec fatimski w sobotę 12 października po Mszy św. o godz 18:00. W tym dniu nie będzie nabożeństwa o 17:30.

6. Zapraszamy na spotkanie Grupy Plus/Minus 40 w sobotę 12 października o godz. 18:00 w części duszpasterskiej naszego klasztoru.

7. W październiku odbędzie się kolejne „Wprowadzenie do lectio divina” – modlitwy słowem Bożym, które poprowadzi o. Dominik Ornawka OP. Jeśli ktoś ma w sobie pragnienie modlitwy i nie wie co z tym zrobić, podczas tego wprowadzenia może znaleźć jej źródło – słowo Boże oraz metodę. Zapisać się można w zakrystii bądź drogą e-mailową podaną na plakacie w gablocie.

8. Zapraszamy na katechezy przygotowujące do sakramentów bierzmowania i eucharystii dla dorosłych oraz katechumenat dla osób dorosłych nieochrzczonych. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

9. Zapraszamy do zapisywania się na kolejną edycję wykładów w naszej Szkole Filozoficzno – Teologicznej św. Jacka. Wykłady z zakresu biblistyki, liturgii i religioznawstwa poprowadzą: dr hab. Leszek Paweł Słupecki, dr hab. Marcin Majewski oraz o. dr Dominik Jurczak OP. Zapisy przez stronę internetową oraz przez listę dostępną w zakrystii potrwają do 17 października. Koszt całorocznego uczestnictwa wynosi 300 zł.

10. Kartki wypominkowe, z wypisanymi imionami zmarłych można składać w zakry­stii. W intencji tych zmarłych odprawiamy 12 Mszy św. tzw. rocz­nych – w pierwsze poniedziałki miesiąca – a przez listopad odmawiać bę­dziemy wspólnie różaniec z odczytywaniem imion zmarłych.