1. W tym tygodniu odeszły od nas do wieczności nasze parafianki św. Irena Dołomisiewicz oraz śp. Emila Reikowska powierzamy Je waszej modlitwie.

2. W miesiącu październiku zapraszamy na nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do soboty o godz. 17.30.

3. Zapraszamy na katechezy przygotowujące do sakramentów bierzmowania i eucharystii dla dorosłych oraz katechumenat dla osób dorosłych nieochrzczonych. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

4. Zapraszamy studentów i pracowników Politechniki Rzeszowskiej na Mszę św. pod przewodnictwem ks. bp. Jana Wątroby, inaugurującą nowy rok akademicki w najbliższy piątek 4 października o godz. 18:00. Po Mszy św. odbędzie się krótki koncert zespołu pieśni i tańca Politechniki Rzeszowskiej „Połoniny”

5. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy dzieci na dodatkowy dyżur spowiedzi o godz. 16:00, po spowie­dzi Msza św. o godz. 16:30.

6. W pierwszą sobotę października odwiedzimy cho­rych parafian z po­sługą sakramentalną. Prosimy o powiadomienie zainte­resowanych i ewen­tualne zgłoszenie w zakry­stii no­wych osób.

7. Serdecznie zapraszamy do naszego kościoła na koncert smyczkowy inaugurujący III Rzeszowską Jesień Muzyczną. W najbliższą sobotę 5 października o godz. 20:00 wystąpi zespół Extra Sounds Ensemble oraz 19 października o godz. 20:00 kwartet Messages Quartet.

8. W przyszłą niedziele po Mszy św. o godz. 8:30 zmiana Tajemnic Różańcowych. Wszystkich chętnych do podjęcia różańcowej modlitwy serdecznie zapraszamy do naszej wspólnoty Żywego Różańca – opiekunem grupy jest o. Józef Zborzil OP.

9. Zapraszamy do zapisywania się na kolejną edycję wykładów w naszej Szkole Filozoficzno – Teologicznej św. Jacka. Wykłady z zakresu biblistyki, liturgii i religioznawstwa poprowadzą: dr hab. Leszek Paweł Słupecki, dr hab. Marcin Majewski oraz o. dr Dominik Jurczak OP. Zapisy przez stronę internetową oraz przez listę dostępną w zakrystii potrwają do 17 października. Koszt całorocznego uczestnictwa wynosi 300 zł.

10. W tym tygodniu do naszej wspólnoty klasztornej dołączył br. Marcin Dejnaka OP, który będzie pracował w zakrystii naszego kościoła. Serdecznie Go witamy.

11. Galeria Ope zaprasza na wystawę pt. „Archiwum Tarnopolskie rodziny Blicharskich” dokumentującą dzieje miasta Tarnopola, wpisującego się w dziedzictwo Polskich Kresów Wschodnich, jak również przedstawiającą postać Czesława Blicharskiego – Tarnopolanina, Sybiraka i lotnika 300 Dywizjonu Bombowego z okresu II Wojny Światowej.