1. W tym tygodniu odeszła od nas do wieczności nasza była parafianka: śp. Anna Starakiewicz. Powierzamy ją Waszej modlitwie. (Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie – A światłość wiekuista niechaj jej świeci – Niech odpoczywa w Pokoju Wiecznym – Amen.

2. Kartki wypominkowe z wypisanymi imionami zmarłych można jeszcze składać w zakrystii bądź przez Internet. W intencji tych zmarłych odprawimy 12 Mszy św. tzw. Rocznych – w pierwsze poniedziałki miesiąca o godz. 18:00 – a przez cały listopad od poniedziałku do soboty o godz. 17:30 odmawiamy wspólnie różaniec z odczytywaniem imion zmarłych. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Duszpasterstwo postakademickie – młodych dorosłych „Wiata” zaprasza w piątek 24 listopada na kolejne spotkanie z cyklu „O relacjach – Razem a nie przeciw sobie. O sztuce zjednywania ludzi.” Początek o godz. 19:00 w sali duszpasterstwa akademickiego.

4. Duszpasterstwo Postakademickie Wiata zaprasza również do uczestnictwa w projekcie: „Akademia Dobrych Relacji”. Jest on przeznaczony dla singli w wieku między 25 a 49 rokiem życia. W ramach Akademii odbywać się będą wykłady i warsztaty pozwalające na pracę nad sobą i podnoszenie jakości budowanych relacji oraz dające przestrzeń wzajemnego poznania. Po wszystkie informacje odsyłamy na stronę internetową naszego klasztoru. Akademia startuje w najbliższy wtorek.

5. Grupa Lectio Divina zaprasza w najbliższą sobotę 25 listopada o godz. 9:00 do Auli klasztoru na kolejny wykład p. Michała Wilka z teologii biblijnej pt. „Wstęp do Listu do Rzymian św. Pawła”. Zapraszamy wszystkich chętnych, koszt uczestnictwa to 30 zł.

6. Klub Tygodnika Powszechnego zaprasza w przyszły poniedziałek – 27 listopada o godz. 18:00 do Auli naszego klasztoru na spotkanie z teologiem, psychoterapeutą, psychologiem, publicystą, doktorem nauk humanistycznych w zakresie psychologii ks. Jackiem Prusakiem SJ pt. „Słowo ciałem się stało. Czego wstydzi się katolik” – już dziś na to spotkanie serdecznie zapraszamy.

7. Zachęcamy do zakupu kalendarza z ikonami z naszego kościoła na rok 2024 (fot. Tadeusz Poźniak). Kalendarz można nabyć w zakrystii i przez stronę naszego klasztoru. Koszt 30 zł w całości wspiera działalność duszpasterską naszego klasztoru.

8. Już dziś zapraszamy na marcową pielgrzymkę z dominikanami do Meksyku – Meksyk 2024. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do strony naszego klasztoru.

9. Wznawiamy akcję „Świetlany recykling” polegającej na zbiórce wszystkich wypalonych świec. Dzięki tej zbiórce pozyskamy nowe świece do naszego kościoła. Ogarki można składać w zakrystii. Już dziękujemy za włączenie się w akcję.

10. Dziękujemy wszystkim, którzy składają ofiary na utrzymanie kościoła i klasztoru również za pośrednictwem „wirtualnej tacy” i wpłat na konto. Dziś po Mszach świętych będziemy Was prosić o wsparcie finansowe na utrzymanie kościoła w miesiącach grzewczych. Już wielkie serdeczne Bóg zapłać za Waszą hojność. Codziennie w intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców modlimy się w tygodniu podczas Mszy św. o godz. 12:00 i w niedziele na Mszy św. o godz. 13:00. Wielkie serdeczne Bóg zapłać za Wasze wsparcie!