1.(Jeszcze dziś w sobotę 11 listopada o godz. 19:00 w ramach Rzeszów Jazz Festiwal serdecznie zapraszamy do naszego kościoła na Zaduszki Jazzowe. Wyjątkowe spotkanie z harfą i elektroniką w przestrzeni naszej dominikańskiej świątyni. Wystąpi Agnieszka Grela-Fedkiewicz. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy. Nasi bracia z klasztoru w Borku Starym zapraszają na kolejny koncert jazzowy w przyszłą sobotę – wszystkie informacje na stronie naszego i boreckiego klasztoru.)

2. W tym tygodniu odszedł od nas do wieczności nasz parafianin: śp. Józef Myśliwczyk. Powierzamy go Waszej modlitwie. (Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie – A światłość wiekuista niechaj mu świeci – Niech odpoczywa w Pokoju Wiecznym – Amen).

3. Kartki wypominkowe z wypisanymi imionami zmarłych można jeszcze składać w zakrystii bądź przez Internet. W intencji tych zmarłych odprawimy 12 Mszy św. tzw. Rocznych – w pierwsze poniedziałki miesiąca o godz. 18:00 – a przez cały listopad od poniedziałku do soboty o godz. 17:30 odmawiamy wspólnie różaniec z odczytywaniem imion zmarłych. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W najbliższy poniedziałek 13 listopada, ze względu na kapitułę klasztoru, wyjątkowo nie będzie dyżurów spowiedzi. Zapraszamy od wtorku do soboty w godz. 15:00 – 18:00.

5. Duszpasterstwo postakademickie – młodych dorosłych „Wiata” zaprasza w piątek 18 listopada na kolejne spotkanie z cyklu „120, czyli wiara w punktach – modlitwa.” Początek o godz. 19:00 w sali duszpasterstwa akademickiego.

6. Duszpasterstwo Postakademickie Wiata zaprasza również do uczestnictwa w projekcie: „Akademia Dobrych Relacji”. Jest on przeznaczony dla singli w wieku między 25 a 49 rokiem życia. W ramach Akademii odbywać się będą wykłady i warsztaty pozwalające na pracę nad sobą i podnoszenie jakości budowanych relacji oraz dające przestrzeń wzajemnego poznania. Po wszystkie odsyłamy na stronę internetową naszego klasztoru.

7. W każdą 3 sobotę miesiąca nasi Tercjarze dominikańscy zapraszają na nabożeństwo – modlitwę wstawienniczą za przyczyną św. Dominika o dar potomstwa dla małżeństw bezdzietnych oraz tych, które starają się o poczęcie; modlić się też będziemy za rodziców oczekujących dziecka. W najbliższą sobotę 18 listopada o godz. 11:30 zapraszamy przed ikonę św. Dominika. Intencje do modlitwy można składać w zakrystii, bezpośrednio przed nabożeństwem i przez stronę internetową naszego klasztoru.

8. Dziś szczególnie zachęcamy do zakupu kalendarza z ikonami z naszego kościoła na rok 2024 (fot. Tadeusz Poźniak). Kalendarz można nabyć u braci przy wyjściu z kościała, w zakrystii i przez stronę naszego klasztoru. Koszt 30 zł w całości wspiera działalność duszpasterską naszego klasztoru.

9. Już dziś zapraszamy na marcową pielgrzymkę z dominikanami do Meksyku – Meksyk 2024. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do strony naszego klasztoru.

10. Dziś po każdej Mszy św. w galerii OPe nasi studenci sprzedają najnowszy numer miesięcznika „W drodze” – o żałobie i nadziei oraz książki dominikańskiego wydawnictwa „W drodze”. Szczególnie polecają książkę Paula Copana „Czy Bóg jest potworem?” Do Galerii OPe zapraszamy również na świeżo mieloną kawę i gorącą czekoladę.

11. Dziękujemy wszystkim, którzy składają ofiary na utrzymanie kościoła i klasztoru również za pośrednictwem „wirtualnej tacy” i wpłat na konto. Codziennie w intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców modlimy się w tygodniu podczas Mszy św. o godz. 12:00 i w niedziele na Mszy św. o godz. 13:00. Wielkie serdeczne Bóg zapłać za Wasze wsparcie!