1. W tym tygodniu odszedł od nas do wieczności nasz były parafianin: śp. Bolesław Fleszar. Powierzamy go Waszej modlitwie. (Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie – A światłość wiekuista niechaj mu świeci – Niech odpoczywa w Pokoju Wiecznym – Amen.

2. Rozpoczęliśmy Rekolekcje Adwentowe dla dorosłych pt.: „W oczekiwaniu na DABAR”, które głosi Tomasz Michoń OP z Warszawy. Nauki rekolekcyjne będą głoszone od poniedziałku do środy na Mszach św. o godz. 12:00 i 18:00. Serdecznie zapraszamy. Rekolekcje będziemy również transmitować przez Internet.

3. Przez cały Adwent zapraszamy na Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6:30 rano. (W dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 7:00)
Na śpiewane Godzinki do Najświętszej Maryi Panny zapraszamy od poniedziałku do soboty o godz. 17:30 (zamiast różańca).

4. Podczas Adwentu zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania. W naszym kościele z dyżuru spowiedzi można skorzystać od poniedziałku do soboty w godz. 15:00 – 18:00. Wyjątkowo w najbliższy poniedziałek ze względu na kapitułę kapitułę klasztoru nie będzie dyżuru spowiedzi.

5. W poniedziałek 4 grudnia o godz. 18:00 odprawimy Mszę św. Roczną za zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. Klub Tygodnika Powszechnego zaprasza w najbliższy czwartek – 7 grudnia o godz. 19:00 do naszego Antykwariatu na spotkanie z historykiem, politologiem, doktorem habilitowanym nauk społecznych prof. Rafałem Matyją pt.: „Uwaga awaria. Wyjście ewakuacyjne polskiej polityki” oraz już dziś na piątek – 15 grudnia o godz. 19:00 do Auli naszego klasztoru na spotkanie z socjolożką, historykiem ideologii, publicystką prof. Karoliną Wigurą i dziennikarzem, publicystą, pisarzem red. Tomaszem Terlikowskim pt.: „Dialog, który wznieca burzę. Kto dziś z kim może rozmawiać?” – serdecznie zapraszamy.

7. Duszpasterstwo postakademickie – młodych dorosłych „Wiata” zaprasza w piątek 8 grudnia na kolejne spotkanie z cyklu: „O relacjach – Jeżeli nie staniecie się jak dzieci… Czyli czego możemy uczyć się od najmłodszych?” Początek o godz. 19:00 w sali duszpasterstwa akademickiego.

8. W przyszłą niedzielę zapraszamy studentów na Akademickie Rekolekcje Adwentowe pt.: „Sztuka Adwentu”, które poprowadzi o. Dariusz Czajkowski OP z Warszawy w towarzystwie muzyków. Nauki rekolekcyjne będą głoszone na Mszy św. o godz. 19:00 i od poniedziałku do środy na dodatkowej Eucharystii o godz. 19:30. Serdecznie zapraszamy. Rekolekcje będziemy również transmitować przez Internet.

9. W przyszłą niedzielę zapraszamy również na dziecięcy kiermasz ozdób świątecznych. Dochód zostanie przeznaczony na duszpasterstwo dzieci prowadzone przez nasze siostry.

10. Centrum Pomocy Rodzinie Przystań zaprasza w dniach 9-10 grudnia na kolejne sesje grupowe i indywidualne zajęć TRE. Jest to metoda z zastosowaniem naturalnego mechanizmu regulującego poziom napięcia w ciele dla osób zestresowanych i nerwowych. Informacje oraz zapisy pod numerem telefonu w gablocie (tel. 692 318 024).

11. Kalendarz z ikonami z naszego kościoła na rok 2024, Opłatki oraz świece Caritasu na stół wigilijny można już nabyć w Zakrystii.

12. Jak co roku nasza grupa charytatywna św. Marcina de Porres przygotowała Drzewko Adwentowe. Ozdobami na tej choince są kartki z konkretnymi prezentami przeznaczonymi na paczki dla najuboższych rodzin i dzieci z terenu naszej Parafii oraz osób bezdomnych. Drzewko jest też dostępne internetowo na stronie www.drzewkoadwentowe.pl . Zachęcamy do zbierania i klikania karteczek oraz przygotowania prezentu. Przygotowane w ten sposób paczki można składać do wystawionych na środku kościoła i Galerii OPe koszy. Za wszystkie przygotowane prezenty oraz ofiary składane do skarbony dla najuboższych w imieniu potrzebujących już dziś serdecznie dziękujemy.

13. Dziś po każdej Mszy św. w galerii OPe nasi studenci sprzedają najnowszy numer miesięcznika „W drodze” – jak być sobą bez udawania? oraz książki dominikańskiego wydawnictwa „W drodze”. Do Galerii OPe zapraszamy również na świeżo mieloną kawę i gorącą czekoladę.

14. Przez cały Adwent wszystkich naszych Parafian, którzy pragnęliby przyjąć nas z wizytą duszpasterską tzw. „Kolędą” w okresie Bożego Narodzenia, prosimy o zapisanie się przez formularz dostępny na stronie internetowej naszego klasztoru oraz w zakrystii. Bracia po wcześniejszym kontakcie telefonicznym odwiedzą Was w ustalonym terminie w okresie Bożego Narodzenia.

15. Wznawiamy akcję „Świetlany recykling” polegającej na zbiórce wszystkich wypalonych świec. Dzięki tej zbiórce pozyskamy nowe świece do naszego kościoła. Ogarki można składać w zakrystii. Już dziękujemy za włączenie się w akcję.

16. Dziękujemy wszystkim, którzy składają ofiary na utrzymanie kościoła i klasztoru również za pośrednictwem „wirtualnej tacy” i wpłat na konto. Codziennie w intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców modlimy się w tygodniu podczas Mszy św. o godz. 12:00 i w niedziele na Mszy św. o godz. 13:00. Wielkie serdeczne Bóg zapłać za Wasze wsparcie!