1. W tym tygodniu odszedł od nas do wieczności nasz parafianin: śp. Stanisław Lew. Powierzamy go Waszej modlitwie. (Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie – A światłość wiekuista niechaj mu świeci – Niech odpoczywa w Pokoju Wiecznym – Amen).

2. Do końca października zapraszamy na nabożeństwa różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu – o godz. 17:30. Dzieci zapraszamy na wspólny różaniec we wtorek o godz. 16:30 do kaplicy Matki Bożej.

3. W najbliższą środę 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych – porządek Mszy św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. W tym dniu na cmentarzach zostaną odprawione dodatkowe Msze św. o godz. 14:00.

4. Z tyłu kościoła wyłożone są kartki wypominkowe, które z wypisanymi imionami zmarłych można jeszcze składać w zakrystii bądź przez Internet. W intencji tych zmarłych odprawimy 12 Mszy św. tzw. rocznych – w pierwsze poniedziałki miesiąca, a przez cały listopad odmawiać będziemy wspólnie różaniec z odczytywaniem imion zmarłych. Pierwszą Eucharystię odprawimy 2 listopada w przypadające Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych.

5.Duszpasterstwo postakademickie – młodych dorosłych „Wiata” zaprasza w piątek 3 listopada na wspólną Eucharystię z bezpośrednio po niej na Adorację Najświętszego Sakramentu. Początek o godz. 19:00 w kaplicy duszpasterskiej klasztoru.

6.W sobotę 4 listopada odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o przekazanie tej informacji zainteresowanym oraz ewentualne zgłoszenie nowych chorych w zakrystii.

7. Wszystkich pragnących dołączyć do grupy Żywego Różańca zapraszamy w przyszłą niedzielę na Eucharystię o godz. 8:30. Po Mszy św. odbędzie się zmiana tajemnic.

8. Zachęcamy do zakupu kalendarza z ikonami z naszego kościoła na rok 2024 (fot. Tadeusz Poźniak). Kalendarz można nabyć w zakrystii i przez stronę naszego klasztoru. Koszt 30 zł.

9. W minioną niedzielą nasza grupa charytatywna św. Marcina de Porres na potrzeby najuboższych w ramach charytatywnego antykwariatu zebrała kwotę 6 685 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

10. Dziękujemy wszystkim, którzy składają ofiary na utrzymanie kościoła i klasztoru również za pośrednictwem „wirtualnej tacy” i wpłat na konto. Codziennie w intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców modlimy się w tygodniu podczas Mszy św. o godz. 12:00 i w niedziele na Mszy św. o godz. 13:00. Wielkie serdeczne Bóg zapłać za Wasze wsparcie!

11. (Jeszcze dziś – sobotę 28 października o godz. 19:00 zapraszamy na ostatni z czterech koncertów organizowanych w naszym kościele w ramach VII Rzeszowskiej Jesieni Muzycznej. Usłyszymy: Kwartet smyczkowy V4 (muzyków z Grupy Wyszehradzkiej): Miranda Liu (skrzypce, Węgry), Daniel Rumler (skrzypce, Słowacja), Tomas Krejbich (altówka, Czechy), Bartosz Koziak (wiolonczela, Polska). W programie kwartety smyczkowe H.M. Góreckiego i K. Pendereckiego (90 rocznica urodzin). Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.