1. W tym tygodniu odszedł od nas do wieczności nasz parafianin: śp. Waldemar Bosek. Powierzamy go Waszej modlitwie. (Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie – A światłość wiekuista niechaj mu świeci – Niech odpoczywa w Pokoju Wiecznym – Amen).

2. Przez cały październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu – od poniedziałku do soboty o godz. 17:30. Dzieci zapraszamy na wspólny różaniec we wtorki i czwartki o godz. 16:30 do kaplicy Matki Bożej.

3. W najbliższych dniach w naszym klasztorze będziemy gościć wizytatorów Generała Zakonu Kaznodziejskiego – Dominikanów. Serdecznie zapraszamy jutro – w poniedziałek na wspólną Eucharystię o godz. 12:00 oraz na Nieszpory po Mszy św. o godz. 18:00. Tego dnia nie będzie również dyżurów spowiedzi w naszym kościele.

4. Działające przy naszym klasztorze duszpasterstwo postakademickie – młodych dorosłych „Wiata” zaprasza w piątek 13 października na spotkanie pt.: „ Rowerem przez życie.” Początek o godz. 19:00 w części duszpasterskiej klasztoru – w sali duszpasterstwa akademickiego.

5. Do 12 października trwają zapisy na nową edycję prowadzonej przy naszym klasztorze od wielu lat Szkoły Filozoficzno-Teologicznej św. Jacka. W tym roku wykłady z zakresu biblistyki poprowadzi – prof. Dr hab. Kalina Wojciechowska („Inkluzywna interpretacja wybranych fragmentów Biblii); z teologii – ks. Dr Eligiusz Piotrowski („Zmartwychwstał! – ale co to właściwie znaczy?”); z historii – prof. Dr hab. Robert Wiśniewski („Pierwotne chrześcijaństwo”). Zapisać się można przez stronę internetową klasztoru oraz w zakrystii. Roczny koszt uczestnictwa to 400 zł. Zapraszamy.

6. W piątek 13 października, zaraz po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na pokutny różaniec fatimski z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Tego dnia nie będzie nabożeństwa różańcowego przed Eucharystią.

7. Grupa Plus Minus 40 zaprasza osoby idące przez życie w pojedynkę na spotkanie w najbliższą sobotę 14 października o godz. 18:00 w części duszpasterskiej naszego klasztoru.

8. W najbliższą sobotę wyjątkowo nie będzie dyżuru kancelarii. Przepraszamy.

9. Zapraszamy w najbliższą sobotę 14 października na godz. 19:00 na pierwszy z czterech koncertów organizowanych w naszym kościele w ramach VII Rzeszowskiej Jesieni Muzycznej. Usłyszymy: Recital kameralny – Tansman Trio: Roksana Kwaśnikowska (skrzypce), Agnieszka Podłucka (altówka), Zuzanna Sosnowska (wiolonczela). A w programie utwory A. Tansmana, K. Pendereckiego (90 rocznica urodzin) i R. Palestra. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

10. Studentów oraz wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do Duszpasterstwa Akademickiego SZOPKA zapraszamy na rekolekcje: „Na dobry początek – Dlaczego wierzę?” Wygłoszą je o. Włodzimierz Wieczorek OP i Tomasz Samulnik OP – duszpasterze akademiccy. Początek rekolekcji w najbliższą niedzielę 15 października podczas Mszy św. o godz. 19:00. Zapraszamy.

11. Centrum Pomocy Rodzinie Przystań zaprasza również na zajęcia socjoterapeutyczne dla dzieci ze szkół podstawowych. Zajęcia są nakierowane na konkretną trudność i obniżenie jej intensywności lub częściowe jej wyeliminowanie. Prowadzimy grupy dla dzieci nieśmiałych oraz dla nieradzących sobie ze złością. Zajęcia mają na celu rozwój podstawowych umiejętności emocjonalnych i społecznych, ćwiczenie uważności, rozwój pozytywnego myślenia itp. Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu. Wszystkie informacje pod numerem Przystani (tel. 516 797 171).

12. Duszpasterstwo Postakademickie Wiata zaprasza do uczestnictwa w nowym projekcie: „Akademia Dobrych Relacji”. Jest on przeznaczony dla singli w wieku między 25 a 49 rokiem życia. W ramach Akademii odbywać się będą wykłady i warsztaty pozwalające na pracę nad sobą i podnoszenie jakości budowanych relacji oraz dające przestrzeń wzajemnego poznania. Po wszystkie odsyłamy na stronę internetową naszego klasztoru.

13. Zapraszamy w sezonie zimowym na pielgrzymkę z dominikanami do Meksyku. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do strony naszego klasztoru. Planowana na okres jesienno-zimowy pielgrzymka do Ziemii Świętej w obecnej sytuacji została przełożona wstępnie na wiosnę. Informacje dotyczące pielgrzymki do Izraela zamieścimy w tym tygodniu.

14. Do naszej Galerii OPe zapraszamy na wystawę fotografii pt.: „Święte miejsca Kotliny Katmandu” – p. Adama Głaczyńskigo (dziennikarza Polskiego Radia Rzeszów) oraz na świeżo mieloną kawę i gorącą czekoladę.

15. Jak co roku przygotowaliśmy kalendarz z ikonami z naszego kościoła na rok 2024 (fot. Tadeusz Poźniak). Kalendarz można nabyć w zakrystii i przez stronę naszego klasztoru. Koszt 30 zł.

16. Z tyłu kościoła wyłożone są kartki wypominkowe, które z wypisanymi imionami zmarłych można już składać w zakrystii. W intencji tych zmarłych odprawimy 12 Mszy św. tzw. rocznych – w pierwsze poniedziałki miesiąca, a przez cały listopad odmawiać będziemy wspólnie różaniec z odczytywaniem imion zmarłych. Kartki wypominkowe można również składać przez stronę internetową naszego klasztoru.

17. Dziękujemy wszystkim, którzy składają ofiary na utrzymanie kościoła i klasztoru również za pośrednictwem „wirtualnej tacy” i wpłat na konto. Codziennie w intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców modlimy się w tygodniu podczas Mszy św. o godz. 12:00 i w niedziele na Mszy św. o godz. 13:00. Wielkie serdeczne Bóg zapłać za Wasze wsparcie!