1. Rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych pt.: „Bóg pojednał nas ze sobą”, które głosi o. Dariusz Piórkowski SJ z Krakowa. Zapraszamy na kontynuację od poniedziałku do środy na Msze św. o godz. 12:00 i 18:00. Rekolekcje transmitujemy również przez internet.

2. Po raz ostatni w Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwo pokutne: Gorzkich Żali jeszcze dziś o godz. 15:00 wraz z konferencją katechetyczną, a także na Drogę Krzyżową w Wielki Piątek o godz. 15:00.

3. W tym tygodniu dyżur spowiedzi w naszym kościele trwa do Wielkiej Środy włącznie w godz. 9:00 – 12:00 i 15:00 – 18:00. Podczas Triduum Paschalnego i w Oktawie Wielkiej Nocy nie mamy dyżurów spowiedzi.

4. W najbliższy poniedziałek 3 kwietnia o godz. 18:00 odprawimy Mszę św. Roczną za zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych – przed Eucharystią odmówimy wspólnie różaniec w intencji zmarłych.

5. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest jedynie we wtorek w godz. 15:00 – 17:30.

6. W Wielki Czwartek odwiedzimy chorych parafian z posługą sakramentalną. Prosimy o przekazanie tej informacji zainteresowanym oraz o ewentualne zgłoszenie nowych chorych w zakrystii.

7 Zapraszamy do udziału w liturgii Triduum Paschalnego:

Wielki Czwartek – zapraszamy na Liturgię Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00 – oraz na adoracja Najświętszego Sakramentu w tzw. Ciemnicy, która trwać będzie całą noc- zachęcamy w tym dniu do przyniesienia daru dla najuboższych.

Wielki Piątek – zapraszamy na Ciemną Jutrznię o godz. 8:00; na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 15:00 i na Liturgię Męki Pańskiej o godz. 18:00 – Zgodnie z wielowiekową tradycją Kościoła zapraszamy na całonocną adorację Krzyża, która stanowi centrum Wielkopiątkowej Liturgii. Z tego względu w naszym kościele nie umieszczamy Grobu Pańskiego. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

Wielka Sobota – zapraszamy na Ciemną Jutrznię o godz. 8:00; na Wigilie Paschalną o godz. 21:00 – liturgia Paschalna zakończy się Uroczystym błogosławieństwem i rozesłaniem około północy – prosimy o przyniesienie świec.

Całość liturgii Triduum Paschalnego transmitować będziemy przez internet.

8. Na święcenie pokarmów zapraszamy w Wielką Sobotę w godz. 10:00 – 14:00.

9. Jeżeli ktoś jeszcze chciałby włączyć się przygotowanie paczek dla najuboższych rodzin z naszej Parafii to prosimy o przynoszenie trwałych produktów żywnościowych do wystawionych w środku kościoła i galerii OPe koszy. Już dziękujemy za wszystkie dary i ofiary składane na cele charytatywne. W Wielki Czwartek na Liturgii Wieczerzy Pańskiej szczególnie modlić się będziemy za darczyńców i ofiarodawców a zebrana na liturgii taca przeznaczona będzie dla ubogich.

10. Centrum Pomocy Rodzinie Przystań zaprasza do udziału w spotkaniach grupy wsparcia dla osób borykających się z różnymi uzależnieniami. Grupę wsparcia prowadzić będzie doświadczony psychoterapeuta. Wszelkie informacje pod numerem telefonu Przystani (tel. 516 797 171).
Centrum Pomocy Rodzinie Przystań zaprasza również osoby dorosłe na prowadzony od wielu lat przy naszym klasztorze kurs języka angielskiego od podstaw. Zajęcia odbywają się w małych grupach i przyjaznej atmosferze. Wszystkie informacje pod numerem telefonu Przystani (tel. 516 797 171).

11. W zeszłą niedziele wolontariusze z Klinicznego oddziału opieki paliatywno-hospicyjnej zebrali kwotę 20 600 zł. Serdeczne Bóg zapłać za Waszą hojność.

12. Jeszcze dziś zapraszamy po Mszy św. akademickiej o godz. 19:00 do naszego kościoła na koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu scholi duszpasterstwa akademickiego, scholi postakademickiej i solistów. Zapraszamy.