1. W tym tygodniu odeszły od nas do wieczności nasze parafianki: śp. Ewa Dyło i śp. Maria Gwóźdź. Powierzam je Waszej modlitwie. (Wieczny odpoczynek racz im dać Panie – A światłość wiekuista niechaj im świeci – Niech odpoczywają w Pokoju Wiecznym – Amen).

2. Od tego tygodnia dyżur spowiedzi w naszym kościele odbywa się według dotychczasowego planu. Spowiadamy od poniedziałku do soboty w godz. 15:00 – 18:00.

3. Przypominamy, że od tego roku na prośbę wielu osób, dołączamy jeszcze jedną intencję do Eucharystii o godz. 18:00, tym samym w tygodniu Msze święte w naszym kościele będziemy sprawować o godz. 7:00, 12:00 i 18:00 – serdecznie Was wszystkich zapraszamy do udziału we wspólnych Eucharystiach również transmitowanych przez internet.

4. Duszpasterstwo młodych dorosłych „Wiata” zaprasza w piątek 13 stycznia na kolejne spotkanie z cyklu: „120, czyli wiara w punktach – część IV: Dziesięć przykazań Bożych. Początek o godz. 19:00 w sali duszpasterstwa akademickiego. Zapraszamy.

5. W każdą 3 sobotę miesiąca nasi Tercjarze dominikańscy zapraszają na nabożeństwo – modlitwę wstawienniczą za przyczyną św. Dominika o dar potomstwa dla małżeństw bezdzietnych oraz tych, które starają się o poczęcie; modlić się też będziemy za rodziców oczekujących dziecka. W najbliższą sobotę 14 stycznia o godz. 11:30 przed ikoną św. Dominika. Intencje do modlitwy można składać w zakrystii bezpośrednio przed nabożeństwem i przez stronę internetową naszego klasztoru.

6. Grupa Plus Minus 40 zaprasza osoby idące przez życie w pojedynkę na spotkanie w najbliższą sobotę 14 stycznia o godz. 18:00 w części duszpasterskiej naszego klasztoru.

7. Grupa charytatywna św. Marcina de Porres działająca przy naszym klasztorze rozpoczyna zbiórkę książek, które posłużą do przygotowania charytatywnego antykwariatu. Książki można składać do ustawionego w Galerii Ope kosza. Serdecznie już dziękujemy za włączenie się w akcję.

8. Kalendarze na Rok 2023 z ikonami z naszego kościoła oraz specjalną ikonkę Bożego Narodzenia (wykonaną przez osoby z niepełnosprawnością z ośrodka z Dębicy) można jeszcze nabyć w zakrystii i drogą wysyłkową przez stronę naszego klasztoru. Wszystkie zebrane w ten sposób ofiary przeznaczone są na utrzymanie kościoła i klasztoru.

9. Dziś po każdej Mszy św. w Galerii OPe nasi studenci sprzedają najnowszy numer miesięcznika „W drodze” oraz książki dominikańskiego wydawnictwa „W drodze”. Do Galerii OPe zapraszamy również na świeżo mieloną kawę i gorącą czekoladę.

10. W gablocie zamieściliśmy rozliczenie finansowe Parafii.

11. Dziękujemy wszystkim, którzy składają ofiary na utrzymanie kościoła i klasztoru również za pośrednictwem „wirtualnej tacy” i wpłat na konto. Codziennie w intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców modlimy się podczas Mszy św. o godz. 12:00 i w niedziele o godz. 13:00. Wielkie serdeczne Bóg zapłać za Wasze wsparcie!