1. W tym tygodniu odeszła od nas do wieczności nasza parafianka: śp. Zofia Guzik. Powierzam ją Waszej modlitwie. (Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie – A światłość wiekuista niechaj jej świeci – Niech odpoczywa w Pokoju Wiecznym – Amen).

2. W sobotę – 31 grudnia zapraszamy do udziału w nabożeństwie wynagradzającym na zakończenie Starego Roku. Początek nabożeństwa o godz. 17:30 a po nim odprawimy wspólną Mszę św. dziękczynną.

3. W Niedzielę – 1 stycznia, obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Eucharystie w ten dzień sprawujemy jak w każdą niedzielę.

4. Wszystkich pragnących dołączyć do grupy Żywego Różańca zapraszamy w przyszłą niedzielę na Eucharystię o godz. 8:30. Po Mszy św. odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.

5. I tak jak zapowiadaliśmy wcześniej, w tym tygodniu nie będzie w naszym kościele dyżurów spowiedzi.

6. Kalendarze na Rok 2023 z ikonami z naszego kościoła oraz specjalną ikonkę Bożego Narodzenia (wykonaną przez osoby z niepełnosprawnością z ośrodka z Dębicy) można nabyć w zakrystii i drogą wysyłkową przez stronę naszego klasztoru. Wszystkie zebrane w ten sposób ofiary przeznaczone są na utrzymanie kościoła i klasztoru.

7. Do naszej Galerii OPe zapraszamy na: wystawę fotografii pt.: „Kroniki samochodowe” – fot. Wacława Nowackiego; oraz na świeżo mieloną kawę i gorącą czekoladę.

8. Wszystkich, którzy chcieliby wspólnie z nami pojechać wiosną na pielgrzymkę do Ziemii Świętej, Włoch i Libanu odsyłamy do strony internetowej naszego klasztoru rzeszow.dominikianie.pl na której można znaleźć wszystkie informacje dotyczące wyjazdów.

9. W zeszłym tygodniu na utrzymanie kościoła w sezonie jesienno-zimowym – na opłaty za prąd i gaz dzięki Waszej hojności zebraliśmy kwotę 6 523 zł. Serdeczne Bóg zapłać! Wszystkich ofiarodawców i darczyńców powierzamy Bogu w Eucharystii sprawowanej codziennie o godz. 12:00 i 13:00 w niedzielę.

10. Z końcem roku chcielibyśmy przedstawić statystykę naszej Parafii św. Jacka za rok 2022. Ochrzciliśmy 189 dzieci, sakrament bierzmowania otrzymało 36 osób, pobłogosławiliśmy 72 śluby i pochowaliśmy 51 osób.