1. Do końca listopada kartki wypominkowe z wypisanymi imionami zmarłych można składać w zakrystii bądź przez internet. W intencji tych zmarłych odprawiamy 12 Mszy św. tzw. Rocznych – w pierwsze poniedziałki miesiąca o godz. 18:00 – a do końca listopada o godz. 17:30 odmawiamy wspólnie różaniec z odczytywaniem imion zmarłych.

2. Rozpoczęliśmy Rekolekcje Adwentowe dla dorosłych pt.: „Sieroty, przybysze, wdowy”, które prowadzi o. Dominik Jarczewski OP z Krakowa. Nauki rekolekcyjne będą głoszone od poniedziałku do środy na Mszach św. o godz. 12:00 i 18:00. Serdecznie zapraszamy. Rekolekcje będziemy również transmitować przez internet.

3. Przez cały Adwent zapraszamy na Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6:30 rano. Po Mszy św. Roratniej odśpiewamy Godzinki. (W dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 7:00).

4. Podczas Adwentu zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania. W naszym kościele ze spowiedzi można skorzystać od poniedziałku do soboty w godz. 15:00 – 18:00.

5. Klub Tygodnika Powszechnego zaprasza w najbliższy poniedziałek – 28 listopada o godz. 19:00 do Auli naszego klasztoru na spotkanie z red. Tomaszem Terlikowskim na spotkanie pt. „Kościół, polityka, dialog” Jakiego Kościoła potrzebujemy? Jakie są jego największe grzechy? Czy Kościół powinien trzymać się z daleka od polityki i czy młode pokolenie jest już dla Kościoła stracone? A w przyszły poniedziałek 5 grudnia o godz. 19:00 zapraszamy do Antykwariatu na spotkanie z artystką ludową p. Pyc ze wsi Zawadka k. Strzyżowa na artystyczne wyplatanie ze słomy ozdób choinkowych, ginące zawody, pokaz warsztatu pracy – „Tradycje świąteczne Podkarpacia” – już dziś i na to spotkanie zapraszamy.

6. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy dzieci na dodatkową Mszę św. o godz. 16:30.

7. Duszpasterstwo młodych dorosłych „Wiata” zaprasza w piątek 2 grudnia na wspólną Eucharystię a bezpośrednio po niej na Adorację Najświętszego Sakramentu. Początek o godz. 19:00 w kaplicy duszpasterskiej. Zapraszamy.

8. W najbliższą sobotę 3 grudnia odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o przekazanie tej informacji zainteresowanym oraz o ewentualne zgłoszenie nowych chorych w zakrystii.

9. Wszystkich pragnących dołączyć do grupy Żywego Różańca zapraszamy w przyszłą niedzielę na Eucharystię o godz. 8:30. Po Mszy św. odbędzie się zmiana tajemnic. (Opiekunem Róż Różańcowych jest o. Mirosław Nowak OP).

10. W przyszłą niedzielę zapraszamy na dziecięcy kiermasz ozdób świątecznych. Dochód zostanie przeznaczony na duszpasterstwo dzieci prowadzone przez nasze siostry.

11. Opłatki oraz świece Caritasu na stół wigilijny można już nabyć w Zakrystii.

12. Jak co roku nasza grupa charytatywna św. Marcina de Porres przygotowała Drzewko Adwentowe. Ozdobami na tej choince są kartki z konkretnymi prezentami przeznaczonymi na paczki dla najuboższych rodzin i dzieci z terenu naszej Parafii oraz osób bezdomnych. Drzewko jest też dostępne internetowo na stronie www.drzewkoadwentowe.pl . Zachęcamy do zbierania i klikania karteczek oraz przygotowania prezentu. Przygotowane w ten sposób paczki można składać do wystawionego na środku kościoła kosza. Za wszystkie przygotowane prezenty oraz ofiary składane do skarbony dla najuboższych w imieniu potrzebujących już dziś serdecznie dziękujemy.

13. Wszystkich, którzy chcieliby wspólnie z nami pojechać wiosną na pielgrzymkę do Ziemii Świętej, Włoch i Libanu odsyłamy do strony internetowej naszego klasztoru rzeszow.dominikanie.pl na której można znaleźć wszystkie informacje dotyczące wyjazdów.

14. Zapraszamy na nową wystawę fotografii do naszej Galerii OPe pt.: „Kroniki samochodowe” Autorem zdjęć jest Wacław Nowacki. Serdecznie zapraszamy.

15. W zeszłym tygodniu na utrzymanie kościoła w sezonie jesienno-zimowym – na opłaty za prąd i gaz dzięki Waszej hojności zebraliśmy kwotę 10 699 zł. Serdeczne Bóg zapłać! Wszystkich ofiarodawców i darczyńców powierzamy Bogu w Eucharystii sprawowanej codziennie o godz. 12:00 w naszym kościele.

16. Przez cały Adwent wszystkich naszych Parafian, którzy pragnęliby przyjąć nas z wizytą duszpasterską tzw. „Kolędą” w okresie Bożego Narodzenia, prosimy o zapisanie się przez formularz dostępny na stronie internetowej naszego klasztoru oraz w zakrystii. Bracia po wcześniejszym kontakcie telefonicznym odwiedzą Was w ustalonym terminie.