1. W tym tygodniu odeszła od nas do wieczności nasza parafianka: śp. Zofia Sarna. Powierzamy ją Waszej modlitwie. (Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie – A światłość wiekuista niechaj jej świeci – Niech odpoczywa w Pokoju Wiecznym – Amen).

2. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się w kaplicy Miłosierdzia Bożego – od poniedziałku do soboty – wejście przez boczne drzwi do kościoła. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

3. W najbliższy wtorek 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych – porządek Mszy św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. W tym dniu na cmentarzach zostaną odprawione dodatkowe Msze św. o godz. 14:00

4. Z tyłu kościoła wyłożone są kartki wypominkowe, które z wypisanymi imionami zmarłych można już składać w zakrystii bądź przez internet. W intencji tych zmarłych odprawimy 12 Mszy św. tzw. rocznych – w pierwsze poniedziałki miesiąca, a przez cały listopad odmawiać będziemy wspólnie różaniec z odczytywaniem imion zmarłych. Pierwszą Eucharystię odprawimy 2 listopada w przypadające Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych.

5. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy dzieci na dodatkową Mszę św. o godz. 16:30.

6. Duszpasterstwo młodych dorosłych „Wiata” zaprasza w piątek 4 listopada na Mszę świętą a bezpośrednio po niej na Adorację Najświętszego Sakramentu. Początek o godz. 19:00 w kaplicy duszpasterskiej w części duszpasterskiej klasztoru. Zapraszamy.

7. W sobotę 5 listopada odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o przekazanie tej informacji zainteresowanym oraz ewentualne zgłoszenie nowych chorych w zakrystii.

8. Wszystkich pragnących dołączyć do grupy Żywego Różańca zapraszamy w przyszłą niedzielę na Eucharystię o godz. 8:30. Po Mszy św. odbędzie się zmiana tajemnic. Opiekunem Róż Różańcowych jest o. Mirosław Nowak OP.

9. Jeszcze dziś – w niedzielę 30 października – o godz. 20:00 zapraszamy do naszego kościoła na ostatni już koncert w ramach VI Rzeszowskiej Jesieni Muzycznej. Usłyszymy Orkiestrę kameralną Extra Sounds Ensemble, Alicja Śmietana Music (lider). A w programie: M. Ravel, A. Vivaldi, G. Tartini.

10. W przyszłą niedzielę 6 listopada, nasza grupa charytatywna św. Marcina de Porres zaprasza na charytatywny antykwariat. Wszystkie zebrane ofiary i datki zostaną przeznaczone dla najuboższych. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy kochają książki i w ten sposób mogliby wesprzeć potrzebujących.

11. Centrum Pomocy Rodzinie Przystań zaprasza w dniach 5-6 listopada na kolejne sesje grupowe i indywidualne zajęć TRE. Jest to metoda z zastosowaniem naturalnego mechanizmu regulującego poziom napięcia w ciele dla osób zestresowanych i nerwowych. Informacje oraz zapisy pod numerem telefonu w gablocie ( tel.: 692 318 024).

12. Zapraszamy na pielgrzymkę z dominikanami do Meksyku. Tylko do końca października można zapisać się na styczniowy wyjazd. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do strony naszego klasztoru.

13. Wznawiamy akcję „Świetlany recykling” polegającej na zbiórce wszystkich wypalonych świec. Dzięki tej zbiórce pozyskamy nowe świece do naszego kościoła. Ogarki można składać w zakrystii. Już dziękujemy za włączenie się w akcję.

14. Dziękujemy wszystkim, którzy składają ofiary na utrzymanie kościoła i klasztoru również za pośrednictwem „wirtualnej tacy” i wpłat na konto. Codziennie w intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców modlimy się podczas Mszy św. o godz. 12:00. Wielkie serdeczne Bóg zapłać za Wasze wsparcie!