1. W tym tygodniu odszedł od nas do wieczności nasz parafianin: śp. Władysław Partyka. Powierzamy go Waszej modlitwie. (Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie – A światłość wiekuista niechaj mu świeci – Niech odpoczywa w Pokoju Wiecznym – Amen).

2. Przez cały październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu – od poniedziałku do soboty o godz. 17:30. Dzieci zapraszamy na wspólny różaniec we wtorki i czwartki o godz. 16:30 do kaplicy Matki Bożej.

3. Zapraszamy na Medytację chrześcijańską w poniedziałki o godz. 19:30 (grupa o. Mikołaja) oraz w środy o godz. 19:30 (grupa o. Dominika) – w sali medytacji na poddaszu w części duszpasterskiej.

4. Zapraszamy na modlitwę Słowem Bożem – Lectio Divina w każdy wtorek o godz. 19:30 w kaplicy na parterze w części duszpasterskiej klasztoru.

5. W każdy piątek o godz. 19:00 zapraszamy na spotkania grupy biblijnej „Słowo żywe” do szarej sali w części duszpasterskiej.

6. Duszpasterstwo postakademickie – młodych dorosłych „Wiata” zaprasza w piątek 21 października na spotkanie z cyklu: „120, czyli wiara w punktach”. Początek o godz. 19:00 w części duszpasterskiej klasztoru – w sali duszpasterstwa akademickiego. Zapraszamy.

7. W sobotę 22 października o godz. 19:00 w ramach VI Rzeszowskiej Jesieni Muzycznej zapraszamy ponownie do naszego kościoła na koncert. Usłyszymy: Laureatów Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki: Kwintofonia: Jagoda Krawczewska (flet), Jakub Jackowski (obój), Adam Eljasiński (klarnet), Michał Kanawka (waltornia), Rafał Zason (fagot). A w programie: W.A. Mozart, T. Szeligowski, J. Ibert, W. Kilar, M. Arnold. Program całego festiwalu dostępny jest na stronie naszego klasztoru oraz w gablotce. Zapraszamy na wszystkie koncerty.

8. Klub Tygodnika Powszechnego zaprasza w czwartek 20 października o godz. 19:00 do Auli naszego klasztoru na spotkanie pt. „Jezus mój Brat, Jezus mój Pan” Spotkanie będzie próbą odpowiedzi na pytania: Czy Bóg chce żebyśmy się Go bali? Co to konkretnie znaczy, że miłość usuwa lęk? Co zrobić, żeby nasze relacje z Bogiem, z drugim człowiekiem, ze światem i z samym sobą były wolne od lęku? Gościem spotkania będzie ks. Grzegorz Strzelczyk – doktor teologii dogmatycznej. Serdecznie zapraszamy.

9. Zapraszamy do naszej Galerii OPe na nową wystawę fotografii pt.: „Dziedzictwo. Spacer po Świętochłowickich Lipinach” autorstwa Joanny Chrząszcz i Romana Stopy. Tam też można skosztować świeżo mielonej kawy oraz gorącej czekolady.

10. Zapraszamy na pielgrzymkę z dominikanami do Meksyku. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do strony naszego klasztoru.

11. Z tyłu kościoła wyłożone są kartki wypominkowe, które z wypisanymi imionami zmarłych można już składać w zakrystii. W intencji tych zmarłych odprawimy 12 Mszy św. tzw. rocznych – w pierwsze poniedziałki miesiąca, a przez cały listopad odmawiać będziemy wspólnie różaniec z odczytywaniem imion zmarłych. Kartki wypominkowe można również składać przez stronę internetową naszego klasztoru.

12. Mając na względzie obecną sytuację energetyczno – cieplną od tego miesiąca, w każdą 3 niedzielę miesiąca będziemy Was prosić po Mszach świętych o wsparcie finansowe na utrzymanie kościoła – opłaty za prąd i gaz. Nie jesteśmy już w stanie uczynić tego w dotychczasowy sposób z dochodów z tacy. Wielkie serdeczne Bóg zapłać za Waszą hojność.