1. W tym tygodniu odszedł od nas do wieczności nasz parafianin: śp. Ryszard Kapustka. Powierzamy go Waszej modlitwie. (Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie – A światłość wiekuista niechaj mu świeci – Niech odpoczywa w Pokoju Wiecznym – Amen).

2. Przez cały październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu – od poniedziałku do soboty o godz. 17:30. Dzieci zapraszamy na wspólny różaniec we wtorki i czwartki o godz. 16:30 do kaplicy Matki Bożej.

3. Zapraszamy na Medytację chrześcijańską w poniedziałki o godz. 19:30 (grupa o. Mikołaja) oraz w środy o godz. 19:30 (grupa o. Dominika) – w sali medytacji na poddaszu w części duszpasterskiej.

4. Zapraszamy na modlitwę Słowem Bożem – Lectio Divina w każdy wtorek o godz. 19:30 w kaplicy na parterze w części duszpasterskiej klasztoru.

5. W czwartek 13 września, zaraz po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na pokutny różaniec fatimski z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Tego dnia nie będzie nabożeństwa różańcowego przed Eucharystią.

6. Duszpasterstwo postakademickie – młodych dorosłych „Wiata” zaprasza w piątek 14 października na spotkanie z cyklu: Ważne tematy do debaty – „Wytrwałość w dążeniu do świętości”. Początek o godz. 19:00 w części duszpasterskiej klasztoru – w sali duszpasterstwa akademickiego. Zapraszamy.

7. W każdą 3 sobotę miesiąca nasi Tercjarze dominikańscy zapraszają na nabożeństwo – modlitwę wstawienniczą za przyczyną św. Dominika o dar potomstwa dla małżeństw bezdzietnych oraz tych, które starają się o poczęcie; modlić się też będziemy za rodziców oczekujących dziecka – w najbliższą sobotę 15 października o godz. 11:30 przed ikoną św. Dominika. Intencje do modlitwy można składać w zakrystii bezpośrednio przed nabożeństwem i przez stronę internetową naszego klasztoru.

8. Również w sobotę 15 października o godz. 19:00 w ramach VI Rzeszowskiej Jesieni Muzycznej zapraszamy do naszego kościoła na koncert. Usłyszymy: Duo Accosphere: Alena Budzinakova-Palus (akordeon), Grzegorz Palus (akordeon). A w programie: J.S. Bach, E. Grieg, M. Ravel, K. Szymanowski. Program całego festiwalu dostępny jest na stronie naszego klasztoru oraz w gablotce. Zapraszamy na wszystkie koncerty.

9. Centrum Pomocy Rodzinie Przystań zaprasza w dniach 15-16 października na kolejne sesje grupowe i indywidualne zajęć TRE. Jest to metoda z zastosowaniem naturalnego mechanizmu regulującego poziom napięcia w ciele dla osób zestresowanych i nerwowych. Informacje oraz zapisy pod numerem telefonu w gablocie (tel. 692 318 024).

10. Już dziś Klub Tygodnika Powszechnego zaprasza w przyszły czwartek 20 października o godz. 19:00 do Auli naszego klasztoru na spotkanie pt. „Jezus mój Brat, Jezus mój Pan”. Spotkanie będzie próbą odpowiedzi na pytania: Czy Bóg chce żebyśmy się Go bali? Co to konkretnie znaczy, że miłość usuwa lęk? Co zrobić, żeby nasze relacje z Bogiem, z drugim człowiekiem, ze światem i z samym sobą były wolne od lęku? Gościem spotkania będzie ks. Grzegorz Strzelczyk – doktor teologii dogmatycznej. Serdecznie zapraszamy.

11. Zapraszamy do naszej Galerii OPe na nową wystawę fotografii pt.: „Dziedzictwo. Spacer po Świętochłowickich Lipinach” autorstwa Joanny Chrząszcz i Romana Stopy. Tam też można skosztować świeżo mielonej kawy oraz gorącej czekolady.

12. Zapraszamy na pielgrzymkę z dominikanami do Meksyku. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do strony naszego klasztoru.

13. Z tyłu kościoła wyłożone są kartki wypominkowe, które z wypisanymi imionami zmarłych można już składać w zakrystii. W intencji tych zmarłych odprawimy 12 Mszy św. tzw. rocznych – w pierwsze poniedziałki miesiąca, a przez cały listopad odmawiać będziemy wspólnie różaniec z odczytywaniem imion zmarłych. Kartki wypominkowe można również składać przez stronę internetową naszego klasztoru.

14. Dziękujemy wszystkim, którzy składają ofiary na utrzymanie kościoła i klasztoru również za pośrednictwem „wirtualnej tacy” i wpłat na konto. Codziennie w intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców modlimy się podczas Mszy św. o godz. 12:00