1. W tym tygodniu odeszła od nas do wieczności nasza parafianka: śp. Maria Kosek. Powierzamy ją Waszej modlitwie. (Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie – A światłość wiekuista niechaj jej świeci – Niech odpoczywa w Pokoju Wiecznym – Amen).

2. Przez cały październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu – od poniedziałku do soboty o godz. 17:30. Dzieci zapraszamy na wspólny różaniec we wtorki i czwartki o godz. 16:30 do kaplicy Matki Bożej.

3. W najbliższy poniedziałek 3 października o godz. 18:00 odprawimy ostatnią z całorocznego cyklu Mszę św. Roczną za zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych – przed Eucharystią odmówimy wspólnie różaniec w intencji zmarłych. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za tych, którzy od nas odeszli.

4. Klub Tygodnika Powszechnego zaprasza również w poniedziałek 3 października o godz. 19:00 do Auli naszego klasztoru na spotkanie pt. „Mindfulnes, myśl, cisza, medytacja – jakiego skupienia szukamy” Spotkanie będzie próbą odpowiedzi na pytanie do jakiej części tradycji chrześcijańskiej nawiązuje modlitwa bez słów; do jakiego skupienia zachęca nas współczesność oraz gdzie w ciszy spotykają się Wschód i Zachód. Gościem spotkania będzie o. Szymon Hiżycki OSB – opat klasztoru Benedyktynów w Tyńcu. Serdecznie zapraszamy.

5. W najbliższy czwartek 6 października zapraszamy na wspólną Eucharystię o godz. 18:00 pod przewodnictwem ks. bp Jana Wątroby inaugurującą rok akademicki Politechniki Rzeszowskiej.

6. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy dzieci na dodatkową Mszę św. o
godz. 16:30.

7. Działające przy naszym klasztorze duszpasterstwo postakademickie – młodych dorosłych „Wiata” zaprasza w piątek 7 października na Mszę św. A bezpośrednio po niej na Adorację Najświętszego Sakramentu. Początek o godz. 19:00 w części duszpasterskiej klasztoru – w kaplicy duszpasterskiej. Zapraszamy.

8. W najbliższą sobotę 8 października o godz. 18:00 grupa „Plus Minus 40” – dla idących przez życie w pojedynkę – serdecznie zaprasza na swoje spotkanie do części duszpasterskiej.

9. Wyjątkowo w sobotę 8 października kancelaria parafialna będzie nieczynna.

10. Serdecznie zapraszamy na koncert inaugurujący VI Rzeszowską Jesień Muzyczną w sobotę 8 października o godz. 19:00 do naszego kościoła. Usłyszymy: LLLeggiero Woodwind Trio: Maksymilian Lipień (obój), Piotr Lato (klarnet), Damian Lipień (fagot). A w programie: W.A. Mozart, W. Żeleński, A. Tansman. Program całego festiwalu dostępny jest na stronie naszego klasztoru oraz w gablotce. Już dziś zapraszamy na wszystkie koncerty.

11. Centrum Pomocy Rodzinie Przystań zaprasza osoby dorosłe na kurs języka włoskiego od podstaw oraz dla tych, którzy już się uczyli i chcieliby rozwinąć swoje umiejętności językowe. Zapisy pod numerem telefonu Przystani (516 797 171).

12. To już ostatnie dni zapisów na nową edycję Szkoły Filozoficzno-Teologicznej św. Jacka. W tym roku w naszym klasztorze wykłady z zakresu biblistyki, historii i filozofii poprowadzą: prof. dr hab. Kalina Wojciechowska, prof. dr hab. Łukasz Niesiołowski-Spano oraz o. dr Dominik Jarczewski OP. Zapisy przez stronę internetową klasztoru lub w zakrystii potrwają do 6 października. Zapraszamy.

13. Do naszej Galerii OPe serdecznie zapraszamy na świeżo mieloną kawę i gorącą czekoladę oraz na nową wystawę fotografii pt.: „Dziedzictwo. Spacer po Świętochłowickich Lipinach” autorstwa Joanny Chrząszcz i Romana Stopy.

14. Zapraszamy na pielgrzymkę z dominikanami do Meksyku. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do strony naszego klasztoru.

15. Mamy jeszcze wiele wolnych intencji w nadchodzącym czasie. Jeżeli ktoś chciałby złożyć intencje – zapraszamy do zakrystii.

16. Dziękujemy wszystkim, którzy składają ofiary na utrzymanie kościoła i klasztoru również za pośrednictwem „wirtualnej tacy” i wpłat na konto. Codziennie w intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców modlimy się podczas Mszy św. o godz. 12:00.