1. W tym tygodniu odszedł od nas do wieczności nasz parafianin: śp. Tomasz Górniak. Powierzamy go Waszej modlitwie. (Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie – A światłość wiekuista niechaj mu świeci – Niech odpoczywa w Pokoju Wiecznym – Amen).

2. Jeszcze do końca czerwca zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe – ku czci Serca Pana Jezusa – w dni powszednie o godz. 17:30
Na Całodzienną adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Miłosierdzia Bożego – zapraszamy każdego dnia w godz. 7:00 – 19:00 – wejście przez boczne drzwi do kościoła.

3. Na wspólne Nieszpory – modlitwę wieczorną kościoła – zapraszamy od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 18:00.

4. Grupa charytatywna św. Marcina de Porres działająca przy naszym klasztorze zaprasza dziś po każdej Mszy św. na charytatywny antykwariat. Wszystkie zebrane ofiary i datki zostaną przeznaczone dla najuboższych. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy kochają książki i w ten sposób mogliby wesprzeć potrzebujących.

5. Klub Tygodnika Powszechnego zaprasza jutro – w najbliższy poniedziałek 27 czerwca o godz. 19:00 do Auli naszego klasztoru na spotkanie pt.: „ Labirynt polskiej pamięci. Nić ocalenia.”, na którym podejmiemy rozważania o historii i literaturze; o sporach dotyczących tożsamości i życia na pograniczu kultur i religii; o pamięci wybiórczej oraz o tym co nas kształtuje jako społeczeństwo. Gościem spotkania będzie prof. Stefan Chwin. Serdecznie zapraszamy.

6. W okresie wakacji (lipiec i sierpień) nie będzie dodatkowej Mszy św. dla dzieci w pierwsze piątki miesiąca.

7. W sobotę 2 lipca odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o przekazanie tej informacji zainteresowanym oraz o ewentualne zgłoszenie nowych chorych w zakrystii.

8. Wszystkich pragnących dołączyć do grupy Żywego Różańca zapraszamy w przyszłą niedzielę na Eucharystię o godz. 8:30. Po Mszy św. odbędzie się zmiana tajemnic.

9. Wszystkich zaintersowanych pielgrzymkami z dominikanami: do Turcji – szlakiem św. Pawła i św. Jana oraz do Ziemi Świętej – Izraela, odsyłamy do zapoznania się z informacjami na stronie naszego klasztoru.

10. W zeszłą niedzielę na spłatę zadłużenia za gaz zebraliśmy kwotę 8 814 zł. Wielkie serdeczne Bóg zapłać.

11. Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom, uczestniczącym w naszej Liturgii również przez internet, na cały okres wakacji życzymy dużo pogody ducha, udanego odpoczynku i Bożego błogosławieństwa.