1. W tym tygodniu odeszli od nas do wieczności nasi parafianie: śp. Zygmunt Szafran i śp. Andrzej Woźny. Powierzam ich Waszej modlitwie. (Wieczny odpoczynek racz im dać Panie – A światłość wiekuista niechaj im świeci – Niech odpoczywają w Pokoju Wiecznym – Amen).

2. Już tylko do piątku włącznie zapraszamy na Roraty o godz. 6:30 (rano). Po Mszy św. Roratniej śpiewamy Godzinki. W te dni nie ma Mszy św. o godz. 7:00.

3. W piątek, w dzień Wigilii, odprawiamy Msze św. o godz. 6:30, 8:00 i 12:00. Po Mszy św. o godz. 12:00 kościół pozostanie zamknięty aż do godz. 23:00, na godzinę przed Pasterką. Wspólną Liturgię Pasterki celebrować będziemy o północy. Mając na uwadze obecną sytuację Pandemii zachęcamy przede wszystkim osoby starsze do połączenia się z nami on-line.

4. W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia (25 i 26 grudnia) Msze św. w naszym kościele odprawiamy jak w każdą niedzielę. W tygodniu świątecznym nie będzie dyżurów spowiedzi.

5. Do czwartku (23 grudnia) włącznie dyżur spowiedzi w naszym kościele odbywa się w godz.: 9:00 – 12:00 i 15:00 – 18:00.

6.W piątek 24 grudnia, w dzień Wigilii odwiedzimy chorych z terenu naszej Parafii z posługą sakramentalną. Prosimy o przekazanie tej informacji zainteresowanym.

7. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest jedynie we wtorek w godz.: 15:00 – 17:30.

8. Na wspólny różaniec w kaplicy Matki Bożej zapraszamy do czwartku włącznie o godz. 17:30.
W każdy wtorek różaniec prowadzą świeccy dominikanie (Tercjarze dominikańscy), którzy szczególnie modlą się w powierzonych im intencjach. Intencje do modlitwy można zostawiać w kaplicy Matki Bożej bądź przez stronę naszego klasztoru. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9. Opłatki oraz świece Caritasu na stół wigilijny można jeszcze nabyć w Zakrystii.

10. To już ostatnie dni żeby skorzystać z przygotowanego przez naszą grupę charytatywną św. Marcina de Porres Drzewka Adwentowego. Ozdobami na tej choince są kartki z konkretnymi prezentami przeznaczonymi na paczki dla najuboższych rodzin i dzieci z terenu naszej Parafii oraz osób bezdomnych. Drzewko jest też dostępne internetowo na stronie www.drzewkoadwentowe.pl Zachęcamy do zbierania i klikania karteczek oraz przygotowania darów. Przygotowane w ten sposób paczki można składać do końca tygodnia do wystawionego na środku kościoła oraz w naszej Galerii OPe kosza. Za wszystkie przygotowane prezenty oraz ofiary składane do skarbony dla najuboższych w imieniu potrzebujących już serdecznie dziękujemy. A w intencji wszystkich ofiarodawców będziemy modlić się podczas Pasterki.

11 Centrum Pomocy Rodzinie Przystań zaprasza osoby dorosłe na kurs języka włoskiego od podstaw. Zajęcia rozpoczynają się od stycznia. Wszystkie informacje i zapisy pod numerem telefonu Przystani (516 797 171).

12. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Meksyku oraz do Ziemi Świętej. Wszystkich zainteresowanych tymi wyjazdami odsyłamy do strony internetowej naszego klasztoru: rzeszow.dominikanie.pl na której można znaleźć wszystkie informacje dotyczące wyjazdów.

13. W zakrystii można nabyć już ostatnie kalendarze z ikonami z naszego kościoła na rok 2022 (fot. Tadeusz Poźniak). Zakup kalendarza (30 zł) jest cegiełką na spłatę wykonanej posadzki w naszym kościele.

14. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wesprzeć Palestyńskich chrześcijan z Betlejem. Ze sprzedaży pamiątek z drzewa oliwnego zebraliśmy kwotę 6 356 zł, którą przekażemy do chrześcijan w Betlejem.

15. Dzisiaj jak w każdą III niedzielę miesiąca nasi bracia kwestują na wykończenie wnętrza naszego kościoła – na spłatę posadzki. Dziękujemy również wszystkim, którzy wspierają nas wpłacając ofiary prze stronę akcjagrawitacja.pl na której można śledzić przebieg naszych prac.

INFORMACJA
W trosce o siebie nawzajem przypominamy o zachowaniu dystansu, zakrywaniu ust i nosa, dezynfekcji dłoni, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie oraz o przyjmowaniu Eucharystii na wyciągnięte dłonie podczas każdej Mszy św. w naszym kościele.