1. W tym tygodniu odeszli od nas do wieczności nasi parafianie: śp. Bogdan Muzyka, śp. Maria Magryta i śp. Tadeusz Kruczek. Powierzam ich Waszej modlitwie. (Wieczny odpoczynek racz im dać Panie – A światłość wiekuista niechaj im świeci – Niech odpoczywają w Pokoju Wiecznym – Amen)

2. Rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe dla studentów pt.: „Wiara jako sztuka użytkowa”, które prowadzi o. Grzegorz Dąbkowicz OP z Sandomierza. Początek rekolekcji jeszcze dziś na Mszy św. o godz. 19:00. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w naszym kościele od poniedziałku do środy na dodatkowej Mszy św. o godz. 19:30. Serdecznie zapraszamy. Rekolekcje będziemy również transmitować przez internet.

3. Przez cały czas Adwentu zapraszamy na Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6:30 (rano). Po Mszy św. Roratniej śpiewamy Godzinki. W dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 7:00.

4. Podczas Adwentu zachęcamy skorzystania z sakramentu pojednania. Od tego tygodnia w naszym kościele ze spowiedzi można skorzystać od poniedziałku do soboty w godz.: 9:00 – 12:00 i 15:00 – 18:00.

5. Na wspólny różaniec w kaplicy Matki Bożej zapraszamy od poniedziałku do soboty o godz. 17:30. W każdy wtorek różaniec prowadzą świeccy dominikanie (Tercjarze dominikańscy), którzy szczególnie modlą się w powierzonych im intencjach. Intencje do modlitwy można zostawiać w kaplicy Matki Bożej, bądź przez stronę naszego klasztoru. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. Duszpasterstwo postakademickie Wiata zaprasza w najbliższy piątek 17 grudnia na kolejne spotkanie z cyklu pt.: „120, czyli wiara w punktach”. Początek o godz. 19:30 w sali duszpasterstwa akademickiego. Zapraszamy.

7. W każdą 3. sobotę miesiąca nasi Tercjarze dominikańscy zapraszają na nabożeństwo – modlitwę wstawienniczą za przyczyną św. Dominika o dar potomstwa dla małżeństw bezdzietnych oraz tych, które starają się o poczęcie; modlić się też będziemy za rodziców oczekujących dziecka. W najbliższą sobotę 18 grudnia o godz. 11:30 przed ikoną św. Dominika. Intencje do modlitwy można składać w zakrystii bądź bezpośrednio przed nabożeństwem.

8. Opłatki oraz świece Caritasu na stół wigilijny można nabyć w Zakrystii.

9. Nasza grupa charytatywna św. Marcina de Porres przygotowała Drzewko Adwentowe. Ozdobami na tej choince są kartki z konkretnymi prezentami przeznaczonymi na paczki dla najuboższych rodzin i dzieci z terenu naszej Parafii oraz osób bezdomnych. Drzewko jest też dostępne internetowo na stronie www.drzewkoadwentowe.pl . Zachęcamy do zbierania i klikania karteczek oraz przygotowania darów. Przygotowane w ten sposób paczki można składać do wystawionego na środku kościoła oraz w naszej galerii Ope kosza. Za wszystkie przygotowane prezenty oraz ofiary składane do skarbony dla najuboższych w imieniu potrzebujących serdecznie dziękujemy.

10. Zapraszamy do naszej Galerii OPe na wystawę fotografii zdjęć chorwackiej jaskini oraz na pyszną kawę i gorącą czekoladę.

11. Centrum Pomocy Rodzinie Przystań zaprasza osoby dorosłe na kurs języka włoskiego od podstaw. Zajęcia rozpoczynają się od stycznia. Wszystkie informacje i zapisy pod numerem telefonu Przystani (516 797 171).

12. Mamy jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do strony internetowej naszego klasztoru: rzeszow.dominikianie.pl na której można znaleźć wszystkie informacje dotyczące wyjazdu.

13. W zakrystii można nabyć kalendarz z ikonami z naszego kościoła na rok 2022 (fot. Tadeusz Poźniak). Zakup kalendarza (30 zł) jest cegiełką na spłatę wykonanej posadzki w naszym kościele.

14. Dziękujemy wszystkim, którzy składają ofiary na utrzymanie kościoła i klasztoru również za pośrednictwem „wirtualnej tacy” i wpłat na konto. Z wdzięcznością zapewniamy Was o naszej modlitwie w intencji wszystkich dobrodziejów.

15. Palestyńscy chrześcijanie z Betlejem, których odwiedzaliśmy podczas naszych pielgrzymek zwrócili się do nas z prośbą o wsparcie. Dla wielu chrześcijańskich rodzin robione przez nich pamiątki z drzewa oliwnego są jedynym źródłem utrzymania. W obecnej sytuacji pandemii a co za tym idzie całkowitej izolacji od pielgrzymów znaleźli się bez pracy i bez źródeł dochodu. Przesłali nam swoje betlejemskie szopki i ozdoby choinkowe. W naszej zakrystii można kupić te symboliczne pamiątki wykonane z betlejemskiego drewna i w ten sposób nie tylko połączyć się z Ziemią Świętą, ale również konkretnie wesprzeć betlejemskich chrześcijan. Serdecznie zachęcamy do zakupu.

INFORMACJA
W trosce o siebie nawzajem przypominamy o zachowaniu dystansu, zakrywaniu ust i nosa, dezynfekcji dłoni, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie oraz o przyjmowaniu Eucharystii na wyciągnięte dłonie podczas każdej Mszy św. w naszym kościele.