1 Kartki wypominkowe z wypisanymi imionami zmarłych do końca listopada można jeszcze składać w zakrystii. W intencji tych zmarłych modlimy się podczas Mszy św. tzw. Rocznych – w pierwsze poniedziałki miesiąca, a przez cały listopad odmawiamy różaniec z odczytywaniem imion zmarłych. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych.

2. Klub Tygodnika Powszechnego zaprasza w najbliższy poniedziałek 22 listopada o godz. 19:00 do Auli naszego klasztoru na spotkanie pt. „Wykluczeni – test prawdy w Kościele” Gościem spotkania będzie: Zbigniew Nosowski – Redaktor naczelny kwartalnika „Więź”. Serdecznie zapraszamy.

3. Duszpasterstwo postakademickie Wiata zaprasza w najbliższy piątek – 26 listopada na kolejne spotkanie z cyklu „Eucharystia krok po kroku”. Początek o godz. 19:30 w sali duszpasterstwa akademickiego. Zapraszamy.

4. W najbliższą sobotę 27 listopada o godz. 19:00 zapraszamy do naszego kościoła na Zaduszki Jazzowe w ramach Rzeszów Jazz Festiwal. Wystąpi Paweł Kaczmarczyk Trio. Cały koncert będziemy również transmitować na naszym klasztornym kanale YouTube. Zapraszamy.

5 W przyszłą niedzielę – ostatnią niedziele miesiąca – o godz. 13:00 odprawimy kolejną z cyklu comiesięcznych Eucharystii dla osób z niepełnosprawnościami. Serdecznie zapraszamy i prosimy o przekazanie tej informacji zainteresowanym.

6. Serdecznie zapraszamy od przyszłej niedzieli (28 listopada – pierwsza niedziela Adwentu) na Rekolekcje Adwentowe dla dorosłych pt.: „Też (nie) odchodzę: o trudzie bycia w Kościele”, które wygłosi o. Łukasz Miśko OP z Wrocławia. Początek rekolekcji na Mszach św. o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00 oraz 16:00. Rekolekcje będziemy również transmitować przez internet.

7. Zapraszamy na nawą wystawę fotografii do Galerii OPe pt.: „Vranjača 107” Autorem zdjęć chorwackiej jaskini jest rzeszowski artysta Kamil Szporko.

8. Wszystkich, którzy chcieliby wspólnie z nami pojechać wiosną na pielgrzymkę do Ziemii Świętej odsyłamy do strony internetowej naszego klasztoru rzeszow.dominikianie.pl na której można znaleźć wszystkie informacje dotyczące wyjazdu.

9. W zakrystii można nabyć kalendarz z ikonami z naszego kościoła na rok 2022 (fot. Tadeusz Poźniak). Zakup kalendarza (30 zł) jest cegiełką na spłatę wykonanej posadzki w naszym kościele.

10. W zeszłą niedzielę na pomoc dla uchodźców i migrantów zebraliśmy kwotę 4377 zł, którą przekazaliśmy Caritas Archidiecezji Białostockiej. Jeżeli ktoś jeszcze chciałby włączyć się w to wsparcie ofiary można składać do wystawionej w środku kościoła skarbony lub bezpośrednio przekazać Caritas – informacje na stronie internetowej naszego klasztoru. Serdeczne Bóg zapłać za Waszą hojność.

11. Dzisiaj jak w każdą III niedzielę miesiąca nasi bracia kwestują na wykończenie wnętrza naszego kościoła – na spłatę posadzki. Dziękujemy również wszystkim, którzy wspierają nas wpłacając ofiary prze stronę akcjagrawitacja.pl na której można śledzić przebieg naszych prac.

INFORMACJA
W trosce o siebie nawzajem przypominamy o zachowaniu dystansu, zakrywaniu ust i nosa, dezynfekcji dłoni, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie oraz o przyjmowaniu Eucharystii na wyciągnięte dłonie podczas każdej Mszy św. w naszym kościele.