1. W tym tygodniu odszedł od nas do wieczności nasz parafianin: śp. Andrzej Wojtasik. Powierzamy go Waszej modlitwie. (Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie – A światłość wiekuista niechaj mu świeci).

2 Rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe dla młodzieży pt.: „Rzeczy podstawowe vol.2”, które prowadzi o. Tomasz Rojek OP – nasz duszpasterz młodzieży. Początek rekolekcji jeszcze dziś na Mszy św. o godz. 17:17. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w naszym kościele od poniedziałku do środy na dodatkowej Mszy św. o godz. 19:00. Serdecznie zapraszamy. Rekolekcje będziemy również transmitować przez internet.

3. W czasie Adwentu zapraszamy na Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6:30 (rano). Po Mszy św. Roratniej odśpiewamy Godzinki. W dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 7:00.

4 Podczas Adwentu zachęcamy skorzystania z sakramentu pojednania. W naszym kościele ze spowiedzi można skorzystać od poniedziałku do soboty w godz. 15:00 – 18:00.

5 W przyszłą niedziele zapraszamy na Rekolekcje Adwentowe dla studentów pt.: „Wiara jako sztuka użytkowa”, które wygłosi o. Grzegorz Dąbkowicz OP z Sandomierza. Początek rekolekcji na Mszy św. akademickiej o godz. 19:00.

6. Opłatki oraz świece Caritasu na stół wigilijny można nabyć w Zakrystii.

7. Jak co roku nasza grupa charytatywna św. Marcina de Porres przygotowała Drzewko Adwentowe. Ozdobami na tej choince są kartki z konkretnymi prezentami przeznaczonymi na paczki dla najuboższych rodzin i dzieci z terenu naszej Parafii oraz osób bezdomnych. W tym roku Drzewko jest też dostępne internetowo na stronie www.drzewkoadwentowe.pl . Zachęcamy do zbierania i klikania karteczek oraz przygotowania prezentu. Przygotowane w ten sposób paczki można składać do wystawionego na środku kościoła kosza. Za wszystkie przygotowane prezenty oraz ofiary składane do skarbony dla najuboższych w imieniu potrzebujących serdecznie dziękujemy.

8. Grupa Plus Minus 40 zaprasza osoby idące przez życie w pojedynkę na spotkanie w najbliższą sobotę 11 grudnia o godz. 19:00 w części duszpasterskiej naszego klasztoru.

9. Zapraszamy do naszej Galerii OPe na wystawę fotografii pt.: „Vranjača 107” Autorem zdjęć chorwackiej jaskini jest rzeszowski artysta Kamil Szporko.

10. Centrum Pomocy Rodzinie Przystań zaprasza osoby dorosłe na kurs języka włoskiego od podstaw. Zajęcia rozpoczną się od stycznia. Wszystkie informacje i zapisy pod numerem telefonu Przystani (516 797 171).

11. Wszystkich, którzy chcieliby wspólnie z nami pojechać wiosną na pielgrzymkę do Ziemii Świętej odsyłamy do strony internetowej naszego klasztoru rzeszow.dominikianie.pl na której można znaleźć wszystkie informacje dotyczące wyjazdu.

12. W zakrystii można nabyć kalendarz z ikonami z naszego kościoła na rok 2022 (fot. Tadeusz Poźniak). Zakup kalendarza (30 zł) jest cegiełką na spłatę wykonanej posadzki w naszym kościele.

13. Dziękujemy wszystkim, którzy składają ofiary na utrzymanie kościoła i klasztoru również za pośrednictwem „wirtualnej tacy” i wpłat na konto. Z wdzięcznością zapewniamy Was o naszej modlitwie w intencji wszystkich dobrodziejów.

14. Zapraszamy na kiermasz ozdób świątecznych. Dochód zostanie przeznaczony na duszpasterstwo dzieci prowadzone przez nasze siostry.

INFORMACJA
W trosce o siebie nawzajem przypominamy o zachowaniu dystansu, zakrywaniu ust i nosa, dezynfekcji dłoni, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie oraz o przyjmowaniu Eucharystii na wyciągnięte dłonie podczas każdej Mszy św. w naszym kościele.