1. W tym tygodniu odeszły od nas do wieczności nasze parafianki: śp. Janina Wojtasik i śp. Krystyna Myrda. Powierzamy je Waszej modlitwie. (Wieczny odpoczynek racz in dać Panie – A światłość wiekuista niechaj im świeci).

2. Jeszcze dziś zapraszamy na godz. 13:00 na kolejną z cyklu comiesięcznych Eucharystii dla osób z niepełnosprawnościami. Serdecznie zapraszamy i prosimy o przekazanie tej informacji zainteresowanym.

3. Rozpoczęliśmy Rekolekcje Adwentowe dla dorosłych pt.: „Też (nie) odchodzę: o trudzie bycia w Kościele”, które prowadzi o. Łukasz Miśko OP z Wrocławia. Nauki rekolekcyjne będą głoszone od poniedziałku do środy na Mszach św. o godz. 12:00 i 18:00. Serdecznie zapraszamy. Rekolekcje będziemy również transmitować przez internet.

4. W czasie Adwentu zapraszamy na Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6:30 rano. Po Mszy św. Roratniej odśpiewamy Godzinki. W dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 7:00.

5. Podczas Adwentu zachęcamy skorzystania z sakramentu pojednania. W naszym kościele ze spowiedzi można skorzystać od poniedziałku do soboty w godz. 15:00 – 18:00.

6. Jeszcze do końca listopada kartki wypominkowe z wypisanymi imionami zmarłych można składać w zakrystii. W intencji tych zmarłych modlimy się podczas Mszy św. tzw. Rocznych – w pierwsze poniedziałki miesiąca, a do końca listopada odmawiamy różaniec z odczytywaniem imion zmarłych. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych.

7. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy dzieci na Mszę św. o godz. 16:30.

8. W sobotę 4 grudnia odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o przekazanie tej informacji zainteresowanym oraz o ewentualne zgłoszenie nowych chorych w zakrystii.

9. Wszystkich pragnących dołączyć do grupy Żywego Różańca zapraszamy w przyszłą niedzielę na Eucharystię o godz. 8:30. Po Mszy św. odbędzie się zmiana tajemnic. Opiekunem Róż Różańcowych jest o. Mirosław Nowak OP.

10. W przyszłą niedziele zapraszamy na Rekolekcje Adwentowe dla młodzieży pt.: „Rzeczy podstawowe vol.2”, które wygłosi o. Tomasz Rojek OP – nasz duszpasterz młodzieży. Początek rekolekcji na Mszy św. o godz. 17:17.

11. Opłatki oraz świece Caritasu na stół wigilijny można nabyć w Zakrystii.

12. Jak co roku nasza grupa charytatywna św. Marcina de Porres przygotowała Drzewko Adwentowe. Ozdobami na tej choince są kartki z konkretnymi prezentami przeznaczonymi na paczki dla najuboższych rodzin i dzieci z terenu naszej Parafii oraz osób bezdomnych. W tym roku Drzewko jest też dostępne internetowo na stronie www.drzewkoadwentowe.pl. Zachęcamy do zbierania i klikania karteczek oraz przygotowania prezentu. Przygotowane w ten sposób paczki można składać do wystawionego na środku kościoła kosza. Za wszystkie przygotowane prezenty oraz ofiary składane do skarbony dla najuboższych w imieniu potrzebujących serdecznie dziękujemy.

13. W przyszłą niedzielę zapraszamy na kiermasz ozdób świątecznych. Dochód zostanie przeznaczony na duszpasterstwo dzieci prowadzone przez nasze siostry.

14. Zapraszamy na wystawę fotografii do Galerii OPe pt.: „Vranjača 107” Autorem zdjęć chorwackiej jaskini jest rzeszowski artysta Kamil Szporko.

15. Wszystkich, którzy chcieliby wspólnie z nami pojechać wiosną na pielgrzymkę do Ziemi Świętej odsyłamy do strony internetowej naszego klasztoru rzeszow.dominikanie.pl na której można znaleźć wszystkie informacje dotyczące wyjazdu.

16. W zakrystii można nabyć kalendarz z ikonami z naszego kościoła na rok 2022 (fot. Tadeusz Poźniak). Zakup kalendarza (30 zł) jest cegiełką na spłatę wykonanej posadzki w naszym kościele.

17. W zeszłą niedzielę na spłatę wykonanej posadzi zebraliśmy kwotę 10 130 zł. Dziękujemy za Waszą hojność również dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas wpłacając pieniądze przez stronę internetową akcjagrawitacja.pl

INFORMACJA
W trosce o siebie nawzajem przypominamy o zachowaniu dystansu, zakrywaniu ust i nosa, dezynfekcji dłoni, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie oraz o przyjmowaniu Eucharystii na wyciągnięte dłonie podczas każdej Mszy św. w naszym kościele.