1. W tym tygodniu odszedł od nas do wieczności nasz Parafianin śp. Erwin Stach. Polecamy go Waszej modlitwie.

2. W najbliższy poniedziałek 4 października o godz. 18:00 odprawimy ostatnią z całorocznego cyklu Mszę św. Roczną za zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych – przed Eucharystią odmówimy wspólnie różaniec w intencji zmarłych. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za tych, którzy od nas odeszli.

3. Serdecznie zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy Miłosierdzia Bożego – od poniedziałku do soboty – przez boczne wejście do kościoła.

4. Zapraszamy na Medytację chrześcijańską w poniedziałki o godz. 19:30 (grupa o. Mikołaja) oraz w środy o godz. 19:30 (grupa o. Dominika) – w sali medytacji na poddaszu w części duszpasterskiej.

5. Zapraszamy na modlitwę Słowem Bożem – Lectio Divina w każdy wtorek o godz. 19:30 w kaplicy na parterze w części duszpasterskiej.

6. Od października serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do soboty o godz. 17:30 do kaplicy Matki Bożej. W każdy wtorek wspólny różaniec prowadzić będą Tercjarze Dominikańscy, którzy szczególnie pragną modlić się w powierzonych im intencjach. Intencje można zostawić w kaplicy Matki Bożej bądź przez stronę naszego klasztoru. Dzieci zapraszamy na różaniec we wtorki i czwartki o godz. 16:30.

7. Zapraszamy na spotkania grupy biblijnej „Żywe Słowo”. W każdy piątek o godz. 19:00 w Szarej Sali w części duszpasterskiej.

8. Z tyłu kościoła wyłożone są kartki wypominkowe, które z wypisanymi imionami zmarłych można już składać w zakrystii. W intencji tych zmarłych odprawimy 12 Mszy św. tzw. rocznych – w pierwsze poniedziałki miesiąca, a przez cały listopad odmawiać będziemy wspólnie różaniec z odczytywaniem imion zmarłych.

9. To już ostatni moment żeby zapisać się na kolejny cyklu wykładów naszej Szkoły Filozoficzno – teologicznej św. Jacka. Wykłady z zakresu psychologii religii, biblistyki i religioznawstwa poprowadzą: o. dr Jacek Prusak SJ, p. Michał Wilk oraz dr Marek Kalmus. Zapisy trwają do 7 października za pośrednictwem strony internetowej naszego klasztoru.

10. W najbliższą sobotę 9 października o godz. 18:00 grupa „Plus Minus 40” – dla idących przez życie w pojedynkę – serdecznie zaprasza na swoje spotkanie do części duszpasterskiej.

11. Serdecznie zapraszamy na dwa koncerty w ramach V Rzeszowskiej Jesieni Muzycznej. W sobotę 9 października o godz. 19:00 wystąpi kwintet dęty w składzie: Wiesław Suruło, Maksymilian Lipień, Piotr Lato, Damian Lipień oraz Paweł Cal. W programie F. Danzi i S. Perłowski. A w niedzielę 17 października o godz. 20:00 usłyszymy trio smyczkowe: Celina Kotz, Mateusz Doniec i Piotr Mazurek. W programie: J.S. Bach i W.A. Mozart. Serdecznie zapraszamy.

12. Centrum Pomocy Rodzinie Przystań zaprasza w dniach 9 – 11 października na kolejne sesje grupowe i indywidualne zajęć TRE. Jest to metoda z zastosowaniem naturalnego mechanizmu regulującego poziom napięcia w ciele dla osób zestresowanych i nerwowych. Informacje oraz zapisy pod numerem telefonu w gablocie ( tel.: 692 318 024).

13. Już dziś Klub Tygodnika Powszechnego zaprasza 11 października o godz. 19:00 do naszego Antykwariatu na spotkanie pt. „Czy Kościół wystarczająco pomaga pokrzywdzonym?” Gośćmi spotkania będą: Maria Titaniec – Prezes Fundacji św. Józefa i ks. Piotr Studnicki – kierownik Biura Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży. Serdecznie zapraszamy.

14. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc na wspólne pielgrzymki do Meksyku oraz do Jordanii. Wszystkie informacje oraz zapisy na stronie naszego klasztoru rzeszów.dominikianie.pl

15. Dziękujemy wszystkim, którzy oglądając naszą transmisję wspierają nas wpłacając ofiary przez internet. Serdeczne Bóg zapłać.

INFORMACJA
W trosce o siebie nawzajem przypominamy o zachowaniu dystansu, zakrywaniu ust i nosa, dezynfekcji dłoni, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie oraz o przyjmowaniu Eucharystii na wyciągnięte dłonie podczas każdej Mszy św. w naszym kościele.