1. W tym tygodniu odeszła od nas nasza Parafianka śp. Grażyna Karaś. Polecamy ją Waszej modlitwie.

2. Serdecznie zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy Miłosierdzia Bożego – od poniedziałku do soboty – przez boczne wejście do kościoła.

3. Zapraszamy na Medytację chrześcijańską w poniedziałki o godz. 19:30 (grupa o. Mikołaja) oraz w środy o godz. 19:30 (grupa o. Dominika) – w sali medytacji na poddaszu w części duszpasterskiej.

4. Zapraszamy na modlitwę Słowem Bożem – Lectio Divina w każdy wtorek o godz. 19:30 w kaplicy na parterze w części duszpasterskiej.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 13:00 odprawimy pierwszą z cyklu comiesięcznych Eucharystii dla osób z niepełnosprawnościami. Serdecznie zapraszamy i prosimy o przekazanie tej informacji zainteresowanym.

6. Zapisy do sakramentu bierzmowania dla młodzieży, która ukończyła szkołę podstawową trwają tylko do końca września. Zapisać się można wyłącznie przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej naszego klasztoru.

7. Zachęcamy do uczestnictwa w kolejnym cyklu wykładów naszej Szkoły Filozoficzno – teologicznej św. Jacka. W tym roku wykłady z zakresu psychologii religii, biblistyki i religioznawstwa poprowadzą: o. dr Jacek Prusak SJ, p. Michał Wilk oraz dr Marek Kalmus. Zapisy trwają do 7 października za pośrednictwem strony internetowej naszego klasztoru.

8. Centrum Pomocy Rodzinie Przystań uruchamia grupę wsparcia dla osób współuzależnionych. Wszystkie informacje pod numerem telefonu Przystani (516 797 171).

9. Zapraszamy na wspólne pielgrzymki do Meksyku oraz do Jordanii. Wszystkie informacje oraz zapisy na stronie naszego klasztoru: rzeszów.dominikianie.pl

10. Zapraszamy do naszej Galerii OPe na wystawę fotografii zorganizowaną przez Klub Tygodnika Powszechnego w ramach projektu „Solidarni z niepełnosprawnymi”. Autorem zdjęć jest Rafał Korzeniowski, krakowski fotograf współtwórca fundacji „Ponad ograniczeniami”.

11. Dzisiaj jak w każdą III niedzielę miesiąca nasi bracia kwestują na wykończenie wnętrza naszego kościoła – na spłatę posadzki. Dzięki Waszej hojności zebraliśmy już (520 219 zł) – 88% całej kwoty. Dziękujemy również wszystkim, którzy wspierają nas wpłacając ofiary prze stronę akcjagrawitacja.pl na której można śledzić przebieg naszych prac.