1. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. odpustową ku czci św. Jacka, patrona naszej Parafii, która odprawiona zostanie w najbliższy wtorek 17 sierpnia o godz. 18:00. W tym dniu poświęcimy kłosy oraz udzielimy specjalnego błogosławieństwa dzieciom. Po Mszy św., jak co roku, przygotowaliśmy mały, smaczny poczęstunek – podarunek.

2. Rozpoczęliśmy zapisy do sakramentu bierzmowania dla młodzieży, która ukończyła szkołę podstawową. Zapisać się można do końca września wyłącznie przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej naszego klasztoru.

3. Nie ustajemy w zaproszeniach na indywidualną modlitwę podczas codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godz.: 15:00 – 18:00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

4. Centrum Pomocy Rodzinie Przystań zaprasza w dniach 21 – 23 sierpnia na sesje grupowe i indywidualne zajęć TRE. Jest to metoda z zastosowaniem naturalnego mechanizmu regulującego poziom napięcia w ciele dla osób zestresowanych i nerwowych. Informacje oraz zapisy pod numerem telefonu w gablocie ( tel.: 692 318 024).

5. W tym roku swoją pracę w naszej Parafii kończy s. Marlena Joanna Rogowska OP. Bardzo serdecznie dziękujemy za wieloletnią oddaną posługę w naszej Parafii i chcemy życzyć błogosławieństwa Bożego w nowym miejscu – poznańskim klasztorze. Polecamy ją Waszej modlitwie. Od września do wspólnoty sióstr dołączy s. Julietta Małgorzata Homa OP.

6. W trosce o siebie nawzajem przypominamy o zachowaniu dystansu, zakrywaniu ust i nosa, dezynfekcji dłoni, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie oraz o przyjmowaniu Eucharystii na wyciągnięte dłonie podczas każdej Mszy św. w naszym kościele.

7. Dzisiaj jak w każdą III niedzielę miesiąca nasi bracia kwestują na wykończenie wnętrza naszego kościoła – na spłatę posadzki. Dzięki Waszej hojności zebraliśmy już 87% całej kwoty. Dziękujemy również wszystkim, którzy wspierają nas wpłacając ofiary prze stronę akcjagrawitacja.pl na której można śledzić przebieg naszych prac.