1. W tym tygodniu odeszła od nas do wieczności nasza parafianka: śp. Wiktoria Drąg. Polecamy ją Waszej modlitwie.

2. Do końca maja zapraszamy na nabożeństwa majowe – od poniedziałku do soboty – o godz. 17:30.

3. Przez cały okres Wielkanocny dyżur spowiedzi w naszym kościele odbywa się w godz. 15:00 – 18:00 zastępując dotychczasowe godziny spowiedzi.

4. Grupa Tygodnika Powszechnego zaprasza w najbliższy czwartek 20 maja o godz. 19:00 do naszego kościoła na spotkanie „O kontemplacji, medytacji, modlitwie głębi, o tym gdzie szukać Boga i jak odnaleźć swoje miejsce i pokój w zmieniającym się świecie”, którego gościem będzie ks. Wojciech Drążek, wieloletni misjonarz w Papui i Nowej Gwinei, a obecnie krajowy koordynator Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej. Serdecznie zapraszamy.

5. W piątek 21 maja podczas Mszy św. o godz. 18:00 młodzież z naszej Parafii otrzyma sakrament bierzmowania. Eucharystii, jednocześnie kończącej kanoniczną wizytację Parafii, będzie przewodniczył ks. bp Jan Wątroba. Zapraszamy do uczestnictwa przede wszystkim on-line (z racji ograniczonej liczby miejsc).

6. Centrum Pomocy Rodzinie Przystań zaprasza osoby dorosłe na kurs języków: angielskiego, włoskiego i aramejskiego. Zajęcia odbywają się w kameralnej i miłej atmosferze. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu Przystani (516 797 171).

7. Dziękujemy Wam za przestrzeganie wszystkich zasad sanitarnych w naszym kościele (zajmowanie miejsc według wskazań braci, zakrywanie ust i nosa, dezynfekcję dłoni, przekazywanie znaku pokoju przez skinienie oraz przyjmowanie Eucharystii na wyciągnięte dłonie).

8. Wszystkich zainteresowanych pielgrzymką do Turcji śladem św. Pawła i św. Jana oraz Kościoła Pierwszych Wieków prosimy o kontakt do końca tego tygodnia. Na jesień planujemy pielgrzymkę do Izraela – „do miejsc w których nie byłeś”. Wszystkie informacje dotyczące organizacji dostępne na stronie naszego klasztoru.

9. Dzisiaj jak w każdą III niedzielę miesiąca nasi bracia kwestują na wykończenie wnętrza naszego kościoła – na spłatę posadzki. Dzięki Waszej hojności zebraliśmy już 82% całej kwoty. Dziękujemy również wszystkim, którzy wspierają nas wpłacając ofiary prze stronę akcjagrawitacja.pl na której można śledzić przebieg naszych prac.