1. W tym tygodniu odeszła od nas do wieczności nasza parafianka śp. Celestyna Partyka. Powierzamy ją Waszej modlitwie.

2. Dziś na Mszach świętych o godz.: 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00 i 16:00 rozpoczynamy rekolekcje dla dorosłych pt. „Patrzmy na Jezusa”, które głosi o. Krzysztof Popławski OP z Warszawy. Zapraszamy na Msze św. rekolekcyjne od poniedziałku do środy o godz. 12:00 i 18:00. Całe rekolekcje transmitujemy przez internet. Serdecznie zapraszamy.

3. Cały Wielki Post zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa pokutne: Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15:00 z konferencją katechetyczną, a także na Drogę Krzyżową w piątki o godz. 11:30 i 17:30 dla dorosłych oraz o godz. 16:30 dla dzieci. We wszystkich nabożeństwach można uczestniczyć on-line.

4. Od najbliższego poniedziałku do Wielkiej Środy (włącznie) dyżur spowiedzi w naszym kościele odbywa się w godzinach: 9:00 – 12:00 i 15:00 – 18:00 (nie ma dyżurów spowiedzi w Niedzielę Palmową). Ze względu na obecną sytuację pandemiczną zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania we własnych Parafiach.

5. W przyszłą niedzielę – Niedzielę Palmową – przed każdą liturgią Eucharystii młodzież z naszego duszpasterstwa szkół średnich będzie sprzedawała Palmy. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na wakacyjne wyjazdy.

6. Już dziś zapraszamy na Liturgię Triduum Paschalnego w tym roku przede wszystkim on-line. Limit osób w naszym kościele sprawia, że aby móc uczestniczyć w Liturgii osobiście należy wcześniej zapisać się telefonicznie. W Wielki Poniedziałek 29 marca od godz. 9:00 pod numerem telefonu (694 480 668 – o. Przeor) będzie można zgłosić swój udział w wybranym dniu Triduum i otrzymać imienne zaproszenie. Wszystkich zachęcamy do łączności z nami poprzez transmisję Liturgii na naszym kanale YouTube Dominikanie Rzeszów.

7. Nasza grupa charytatywna św. Marcina de Porres w kościele wystawiła kosz na wielkopostną jałmużnę. Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w przygotowanie paczek dla najuboższych rodzin prosimy o przynoszenie trwałych produktów żywnościowych do wystawionego w środku kościoła kosza. Dziękujemy również za wszystkie ofiary składane na cele charytatywne. Serdeczne Bóg zapłać.

8. Wielkanocne Baranki z Caritasu do nabycia w zakrystii.

9. W naszej Galeria OPe zobaczyć jeszcze można wystawę fotografii pt. „Norge Vei” autorstwa naszego br. Marcina Dejnaki OP. Zdjęcia pochodzą z jego rowerowych wypraw po Norwegii. Zapraszamy.

10. Tym bardziej w obecnym czasie dziękujemy wszystkim za przestrzeganie zasad sanitarnych w naszym kościele (zakrywanie ust i nosa, dezynfekcję dłoni, przekazywanie znaku pokoju przez skinienie oraz o przyjmowanie Komunii Świętej na wyciągnięte dłonie). Bardzo prosimy również o zajmowanie miejsc według wskazań braci.

11. Dzisiaj jak w każdą III niedzielę miesiąca nasi bracia kwestują na wykończenie wnętrza naszego kościoła – na spłatę posadzki. Dzięki Waszej hojności zebraliśmy już 79% całej kwoty. Dziękujemy również wszystkim, którzy wspierają nas wpłacając ofiary prze stronę akcjagrawitacja.pl na której można śledzić przebieg naszych prac.