1. W tym tygodniu odeszli od nas do wieczności nasi parafianie: śp. Katarzyna Bogdan, śp. Juliusz Buczek, śp. Waldemar Bezara. Powierzamy ich Waszej modlitwie.

2. Po raz ostatni w Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali wraz z konferencją katechetyczną jeszcze dziś o godz. 15:00.

3. Do Wielkiej Środy (włącznie) dyżur spowiedzi w naszym kościele odbywa się w godzinach: 9:00 – 12:00 i 15:00 – 18:00. Ze względu na obecną sytuację pandemiczną zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania we własnych Parafiach.

4. W tym tygodniu Kancelaria Parafialna czynna będzie jedynie we wtorek w godz. 15:00 – 17:30.

5. W Wielki Czwartek będziemy posługiwać sakramentami chorym w naszej Parafii. Prosimy o poinformowanie zainteresowanych oraz kontakt z duszpasterzami.

6. Już dziś zapraszamy na Liturgię Triduum Paschalnego w tym roku przede wszystkim on-line. Limit osób w naszym kościele sprawia, że aby móc uczestniczyć w Liturgii osobiście należy wcześniej zapisać się telefonicznie. Jutro – w Wielki Poniedziałek 29 marca od godz. 9:00 pod numerem telefonu (694 480 668 – o. Przeor) będzie można zgłosić swój udział w wybranym dniu Triduum i otrzymać imienne zaproszenie. Wszystkich zachęcamy do łączności z nami poprzez transmisję każdej Liturgii na naszym kanale YouTube Dominikanie Rzeszów.

7. W tym roku przyjmując wskazania Stolicy Apostolskiej oraz Kurii rzeszowskiej celebracja Liturgii oraz przebieg Triduum Paschalnego odbędzie się w zmienionej formie.

Wielki Czwartek – Liturgię Ostatniej Wieczerzy odprawimy o godz. 18:00. Następnie kościół zostanie otwarty na indywidualną modlitwę do godz. 24:00

Wielki Piątek – Ciemną Jutrznię celebrować będziemy o godz. 8:00; Drogę Krzyżową o godz. 15:00; Liturgię Męki Pańskiej o godz. 18:00. Adoracja Krzyża będzie trwała do godz. 24:00. Przypominamy, że w Wielki Piątek wiernych obowiązuje post ścisły.

Wielka Sobota – Ciemną Jutrznię celebrować będziemy o godz. 8:00; Wigilię Paschalną o godz. 21:00.

8. Przy wyjściu z kościoła bracia, już dziś, rozdają „Błogosławieństwo stołu przed uroczystym posiłkiem w Niedzielę Zmartwychwstania”, które w tym roku wyjątkowo zastąpi Wielkosobotnie święcenie pokarmów.

8. Jeżeli ktoś jeszcze chciałby włączyć się przygotowanie paczek dla najuboższych rodzin z naszej Parafii to prosimy o przynoszenie trwałych produktów żywnościowych do wystawionego w środku kościoła kosza.

9. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na cele charytatywne. W Wielki Czwartek szczególnie będziemy modlić się za wszystkich ofiarodawców. Zebrana w ten dzień taca przeznaczona będzie dla ubogich.

10. Wielkanocne Baranki z Caritasu można jeszcze nabyć w zakrystii.

11. W tym trudnym czasie pandemii dziękujemy Wam za przestrzeganie wszystkich zasad sanitarnych w naszym kościele (zajmowanie miejsc według wskazań braci, zakrywanie ust i nosa, dezynfekcję dłoni, przekazywanie znaku pokoju przez skinienie oraz przyjmowanie Eucharystii na wyciągnięte dłonie).

12. W zeszłą niedzielę na spłatę wykonanej posadzi zebraliśmy kwotę 6 432 zł. Dziękujemy za Waszą hojność również dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas wpłacając pieniądze przez stronę internetową akcjagrawitacja.pl

13. Urząd Miasta Rzeszowa wraz z Urzędem Statystycznym zwracają się z prośbą o czynny udział w rozpoczynającym się 1 kwietnia br. Narodowym Spisie Powszechnym Ludności. Wszystkie informacje dotyczące formy tego wydarzenia znaleźć można na plakatach.