1. Z końcem roku chcielibyśmy przedstawić statystykę naszej Parafii św. Jacka za rok 2020. Ochrzciliśmy 156 dzieci, sakrament bierzmowania otrzymało 65 osób, pobłogosławiliśmy 69 ślubów i pochowaliśmy 42 osoby.

2. W czwartek 31 grudnia zapraszamy przede wszystkim on-line do udziału w nabożeństwie wynagradzającym na zakończenie Starego Roku. Początek nabożeństwa o godz. 17:30 a po nim na wspólną Mszę św. dziękczynną.

3. W piątek 1 stycznia, obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Eucharystie sprawujemy jak w każdą niedzielę.

4. W pierwszy piątek miesiąca ze względu na Uroczystość nie ma w naszym kościele dyżurów spowiedzi.

5. Przypominamy wszystkim uczestniczącym w Eucharystii oraz nabożeństwach w naszym kościele o konieczności zakrywania ust i nosa, dezynfekcji dłoni, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie oraz o przyjmowaniu Komunii Świętej na wyciągnięte dłonie przez cały okres pandemii.

6. Zapraszamy do naszej Galerii OPe na wystawę fotografii pt. „Spiritus Silvae”. Autorem zdjęć jest Piotr Grygiel – artysta interdyscyplinarny, twórca wielu projektów muzycznych, teatralnych i plastycznych.

7. Odpowiadając na Wasze prośby wynikające z sytuacji, w której wszyscy się znaleźliśmy umieściliśmy z tyłu, przy wyjściu z kościoła elektroniczną tacę – czyli możliwość składania ofiar bez gotówko.

8. W zeszłą niedzielę na spłatę wykonanej posadzi zebraliśmy kwotę 7 267 zł. Dziękujemy za Waszą hojność również dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas wpłacając pieniądze przez stronę internetową akcjagrawitacja.pl

9. W tym roku tradycyjnej „Kolędy” – wizyty duszpasterskiej w naszej Parafii nie będzie. Od 2 stycznia chcielibyśmy Was zaprosić do uczestnictwa przede wszystkim on-line we wspólnej Eucharystii sprawowanej o godz. 12:00 (fizycznie zapraszamy szczególnie seniorów) oraz o godz. 18:00 według grafiku corocznych wizyt. Podczas Mszy św. będziemy modlić się o błogosławieństwo i zdrowie na nadchodzący Nowy Rok. Grafik wspólnych Eucharystii znajduje się w gablotce oraz na stronie internetowej naszej Parafii.

Do wspólnej Eucharystii „Kolędowej” sprawowanej o godz. 12:00 (seniorzy) i 18:00
2 stycznia (sobota) zapraszamy mieszkańców ulic Dominikańskiej 1, 3, 5, 6 i 6A
4 stycznia (poniedziałek) zapraszamy mieszkańców domków na Powstańców Warszawy, Podkarpackiej, Zawiszy, Batalionów Chłopskich, Dominikańskiej, Dąbrowskiego i Wielkopolskiej oraz mieszkańców bloków przy ulic Dąbrowskiego 60, 60A, 60B, 62 oraz Dominikańskiej 8 i 10
5 stycznia (wtorek) zapraszamy mieszkańców domków przy ulicy Poznańskiej oraz mieszkańców z ulic Dąbrowskiego 85 i 89 oraz Bohaterów Westerplatte 1, 1A, 2 i 3
7 stycznia (czwartek) zapraszamy mieszkańców ulic Bohaterów Westerplatte 3A, 4, 4A, 5, 5A, 6, 7 i 9
8 stycznia (piątek) zapraszamy mieszkańców ulic Chrobrego 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18 i 20
9 stycznia (sobota) zapraszamy mieszkańców ulic Chrobrego 22, 24, 26 oraz Podkarpackiej 1A i 2B