1. W tym tygodniu do czwartku włącznie o godz. 6:30 rano celebrujemy Mszę św. Roratnią, a zaraz po niej śpiewamy Godzinki. Ze względu na ograniczoną liczbę osób w kościele (max 80 osób) zapraszamy do uczestnictwa w transmisjach przez internet.

2. W tym tygodniu dyżur spowiedzi w naszym kościele trwa do środy (23 grudnia) w godz: 9:00 – 12:00 i 15:00 – 18:00. Ze względu na obecną sytuację pandemiczną zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania we własnej Parafii.

3. W czwartek, w dzień Wigilii, odprawiamy Eucharystię o godz. 6:30, 8:00 i 12:00. Po Mszy św. o godz. 12:00 kościół zostanie zamknięty. Na wspólną Liturgię Pasterki, którą celebrować będziemy o północy, w tym roku zapraszamy przede wszystkim on-line. Limit osób w naszym kościele (max 80 osób) sprawia, że aby móc uczestniczyć w Liturgii osobiście należy zapisać się telefonicznie. Jutro – w poniedziałek 21 grudnia od godz. 9:00 pod numerem telefonu (694 480 668 – o. Przeor) będzie można zgłosić swój udział (max 2 osoby). Wszystkich zachęcamy do łączności z nami poprzez transmisję Pasterki na naszym kanale YouTube Dominikanie Rzeszów.

4. W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia (25 i 26 grudnia) Msze św. odprawiamy jak w każdą niedzielę.

5. Przypominamy wszystkim uczestniczącym w Eucharystii oraz nabożeństwach w naszym kościele o konieczności zakrywania ust i nosa, dezynfekcji dłoni, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie oraz o przyjmowaniu Komunii Świętej na wyciągnięte dłonie przez cały okres pandemii.

6. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie jedynie we wtorek (22 grudnia) w godz. 15:00 – 17:30.

7. Zapraszamy do naszej Galerii OPe na nową wystawę fotografii pt. „Spiritus Silvae”. Autorem zdjęć jest Piotr Grygiel – artysta interdyscyplinarny, twórca wielu projektów muzycznych, teatralnych i plastycznych.

8. W zakrystii można jeszcze nabyć: opłatki, świece Caritasu na stół wigilijny, oraz ostatnie (sic!) kalendarze z ikonami z naszego kościoła na rok 2021 i ikony – cegiełki. Serdecznie zapraszamy.

9. Nasza grupa charytatywna św. Marcina de Porres przygotowała Drzewko Adwentowe również wirtualnie na stronie: drzewkoadwentowe.pl Ozdobami na tej choince są kartki z konkretnymi prezentami przeznaczonymi na paczki dla najuboższych rodzin i dzieci z terenu naszej Parafii. To już ostatnia okazja do zebrania karteczek i przygotowania prezentu. Przygotowane w ten sposób paczki można składać do wystawionego w środku kościoła kosza. Za wszystkie przygotowane prezenty w imieniu potrzebujących serdecznie dziękujemy. W intencji wszystkich ofiarodawców będziemy modlić się podczas Pasterki.

10. Dzisiaj nasi bracia będą zbierać ofiary na wykończenie wnętrza kościoła – na spłatę wykonanej posadzki. Ofiarę można złożyć również przez terminal płatniczy. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas wpłacając pieniądze przez stronę internetową akcjagrawitacja.pl