1. W tym tygodniu odszedł od nas do wieczności nasz parafianin śp. Mieczysław Garbaty. Powierzamy go Waszej modlitwie.

2. W czasie Adwentu zapraszamy na Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6:30 rano. Po Mszy św. Roratniej odśpiewamy Godzinki. Ze względu na ograniczoną liczbę osób w kościele (max 80 osób) zapraszamy do uczestnictwa w transmisjach przez internet. W dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 7:00 oraz spowiedzi przed Eucharystią.

3. Od najbliższego poniedziałku 14 grudnia do środy 23 grudnia dyżur spowiedzi w naszym kościele odbywa się w zmienionych godzinach: 9:00 – 12:00 i 15:00 – 18:00 (nie spowiadamy w niedziele). Ze względu na obecną sytuację pandemiczną zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania we własnej Parafii.

4. W Wigilię Narodzenia Pańskiego zapraszamy na wspólną Liturgię Pasterki w tym roku przede wszystkim on-line. Limit osób w naszym kościele (max 80 osób) sprawia, że aby móc uczestniczyć w Liturgii osobiście należy wcześniej zapisać się telefonicznie. W przyszły poniedziałek 21 grudnia od godz. 9:00 pod numerem telefonu (694 480 668 – o. Przeor) będzie można zgłosić swój udział (max 2 osoby). Wszystkich zachęcamy do łączności z nami poprzez transmisję Pasterki na naszym kanale YouTube Dominikanie Rzeszów.

5. Przypominamy wszystkim uczestniczącym w Eucharystii oraz nabożeństwach w naszym kościele o konieczności zakrywania ust i nosa, dezynfekcji dłoni, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie oraz o przyjmowaniu Komunii Świętej na wyciągnięte dłonie przez cały okres pandemii.

6. Zapraszamy do naszej Galerii OPe na nową wystawę fotografii pt. „Spiritus Silvae”. Autorem zdjęć jest Piotr Grygiel – artysta interdyscyplinarny, twórca wielu projektów muzycznych, teatralnych i plastycznych.

7. W zakrystii można nabyć: opłatki, świece Caritasu na stół wigilijny, oraz kalendarz z ikonami z naszego kościoła na rok 2021 (fot. Tadeusz Poźniak) i ikony – cegiełki (ikona Krzyża z prezbiterium, ikona Krzyża św. Katarzyny ze Sieny z kaplicy spowiedzi, ikonę Matki Bożej Znaku, ikony Archaniołów Michała i Gabriela, ikonę Zesłania Ducha św. oraz ikony św. Jacka i św. Dominika). Zakup ikon oraz kalendarza wspiera nas w wykańczaniu wnętrza kościoła, którego te ikony są częścią.

8. Nasza grupa charytatywna św. Marcina de Porres przygotowała Drzewko Adwentowe. W tym roku również wirtualnie na stronie: drzewkoadwentowe.pl Ozdobami na tej choince są kartki z konkretnymi prezentami przeznaczonymi na paczki dla najuboższych rodzin i dzieci z terenu naszej Parafii. Zachęcamy do zbierania karteczek i przygotowania prezentu. Przygotowane w ten sposób paczki można składać do wystawionego z tyłu kościoła kosza. Za wszystkie przygotowane prezenty w imieniu potrzebujących serdecznie dziękujemy.