1. W tym tygodniu odeszła od nas do wieczności nasza parafianka: śp. Jadwiga Konieczniak. Polecamy ją Waszej modlitwie.

2. Już dziś serdecznie zapraszamy na Rekolekcje Adwentowe dla dorosłych „O wierze” pt. „Żarty się skończyły. Czyli o życiu na poważnie.” Rekolekcje wygłosi o. Piotr Oleś OP od pierwszej niedzieli Adwentu. Rekolekcje będziemy również transmitować przez internet.

3. Kartki wypominkowe z wypisanymi imionami zmarłych można jeszcze składać w zakrystii. W intencji tych zmarłych odprawimy 12 Mszy św. tzw. Rocznych – w pierwsze poniedziałki miesiąca o godz. 18:00 – a przez cały listopad od poniedziałku do soboty o godz. 17:30 odmawiać będziemy wspólnie różaniec z odczytywaniem imion zmarłych.

4. Przypominamy wszystkim uczestniczącym w nabożeństwach oraz w Eucharystii w naszym kościele o konieczności zakrywania ust i nosa, dezynfekcji dłoni, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie oraz o przyjmowaniu Komunii Świętej na wyciągnięte dłonie przez cały okres pandemii.

5. Zapraszamy do Galerii OPe na okolicznościową wystawę fotografii prezentującą historie naszego kościoła św. Jacka. Na dwudziestu fotografiach została ukazana historia tego miejsca oraz zmiany, które zaszły we wnętrzu.

6. W zakrystii nabyć można kalendarz z ikonami z naszego kościoła na rok 2021 (fot. Tadeusz Poźniak) oraz ikony – cegiełki (ikona Krzyża z prezbiterium, ikona Krzyża św. Katarzyny ze Sieny z kaplicy spowiedzi, ikonę Matki Bożej Znaku, ikony Archaniołów Michała i Gabriela, ikonę Zesłania Ducha św. oraz ikony św. Jacka i św. Dominika). Zakup ikon oraz kalendarza wspiera nas w wykańczaniu wnętrza kościoła, którego te ikony są częścią.

7. Dzisiaj nasi bracia będą zbierać ofiary na wykończenie wnętrza kościoła – na spłatę wykonanej posadzki. Ofiarę można złożyć również przez terminal płatniczy. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas wpłacając pieniądze przez stronę internetową akcjagrawitacja.pl na której można zobaczyć dotychczasowy przebieg prac we wnętrzu kościoła.