1. W tym tygodniu odeszli od nas do wieczności nasi parafianie: śp. Stanisław Szmela, śp. Bogumiła Szczęch oraz śp. Stanisław Zaprzał. Polecamy ich Waszej modlitwie.

2. Kartki wypominkowe z wypisanymi imionami zmarłych można jeszcze składać w zakrystii. W intencji tych zmarłych odprawimy 12 Mszy św. tzw. Rocznych – w pierwsze poniedziałki miesiąca o godz. 18:00 – a przez cały listopad od poniedziałku do soboty o godz. 17:30 odmawiać będziemy wspólnie różaniec z odczytywaniem imion zmarłych.

3. W najbliższą środę 11 listopada w Dzień Niepodległości zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. Eucharystie sprawujemy jak w dni powszednie.

4. Przypominamy wszystkim uczestniczącym w nabożeństwach oraz w Eucharystii w naszym kościele o konieczności zakrywania ust i nosa, dezynfekcji dłoni, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie oraz o przyjmowaniu Komunii Świętej na wyciągnięte dłonie przez cały okres pandemii.

5. Zapraszamy do Galerii OPe na okolicznościową wystawę fotografii prezentującą historie naszego kościoła św. Jacka. Na dwudziestu fotografiach została ukazana historia tego miejsca oraz zmiany, które zaszły we wnętrzu.

6. Już dziś w zakrystii nabyć można kalendarz z ikonami z naszego kościoła na rok 2021 (fot. Tadeusz Poźniak) oraz ikony – cegiełki (ikona Krzyża z prezbiterium, ikona Krzyża św. Katarzyny ze Sieny z kaplicy spowiedzi, ikonę Matki Bożej Znaku, ikony Archaniołów Michała i Gabriela, ikonę Zesłania Ducha św. oraz ikony św. Jacka i św. Dominika). Zakup ikon oraz kalendarza wspiera nas w wykańczaniu wnętrza kościoła, którego te ikony są częścią. Serdecznie zapraszamy.

7. Od dziś uruchomiliśmy kamerę, dzięki której zdalnie można uczestniczyć w Liturgii sprawowanej w naszym kościele. Platformą odbioru transmisji jest klasztorny kanał w serwisie YouTube (Dominikanie Rzeszów). Wszystkie informacje dotyczące połączenia znaleźć można na stronie naszego klasztoru: www.rzeszow.dominikanie.pl