1. W tym tygodniu odeszli od nas do wieczności nasi parafianie: śp. Roman Żelazko, śp. Stanisława Łupicka, śp. Janina Grębosz i śp. Ryszard Grębosz. Polecamy ich Waszej modlitwie.

2. Serdecznie zapraszamy od przyszłej niedzieli na Rekolekcje Adwentowe dla dorosłych „O wierze” pt. „Żarty się skończyły. Czyli o życiu na poważnie” które wygłosi o. Piotr Oleś OP. Początek rekolekcji na Mszach św. o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00 oraz 16:00. Rekolekcje będziemy również transmitować przez internet.

3. Do końca listopada kartki wypominkowe z wypisanymi imionami zmarłych można składać w zakrystii. W intencji tych zmarłych odprawimy 12 Mszy św. tzw. Rocznych – w pierwsze poniedziałki miesiąca o godz. 18:00 – a przez cały listopad od poniedziałku do soboty o godz. 17:30 odmawiać będziemy wspólnie różaniec z odczytywaniem imion zmarłych.

4. Na kanale YouTube Dominikanie Rzeszów można obejrzeć filmową relację z konsekracji naszego kościoła, która odbyła się 24 października br. Przypominamy również, że codziennie, w dni powszednie oraz niedziele transmitujemy tam wszystkie Eucharystie i nabożeństwa z naszego kościoła. Serdecznie zapraszamy.

5. Przypominamy wszystkim uczestniczącym w Eucharystii oraz nabożeństwach w naszym kościele o konieczności zakrywania ust i nosa, dezynfekcji dłoni, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie oraz o przyjmowaniu Komunii Świętej na wyciągnięte dłonie przez cały okres pandemii.

6. Galeria OPe zaprasza jeszcze na okolicznościową wystawę fotografii prezentującą historie naszego kościoła św. Jacka. Na dwudziestu fotografiach została ukazana historia tego miejsca oraz zmiany, które zaszły we wnętrzu.

7. W zakrystii nabyć można kalendarz z ikonami z naszego kościoła na rok 2021 (fot. Tadeusz Poźniak) oraz ikony – cegiełki (ikona Krzyża z prezbiterium, ikona Krzyża św. Katarzyny ze Sieny z kaplicy spowiedzi, ikonę Matki Bożej Znaku, ikony Archaniołów Michała i Gabriela, ikonę Zesłania Ducha św. oraz ikony św. Jacka i św. Dominika). Zakup ikon oraz kalendarza wspiera nas w wykańczaniu wnętrza kościoła, którego te ikony są częścią.

8. W zeszłą niedzielę na spłatę wykonanej posadzi zebraliśmy kwotę 5 157 zł. Dziękujemy za Waszą hojność również dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas wpłacając pieniądze przez stronę internetową akcjagrawitacja.pl na której można zobaczyć dotychczasowy przebieg prac we wnętrzu kościoła.