1. W tym tygodniu odeszła od nas do wieczności nasza parafianka: śp. Maria Świętoń. Polecamy ją Waszej modlitwie.

2. W czasie Adwentu zapraszamy na Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6:30 rano. Po Mszy św. Roratniej odśpiewamy Godzinki. Całość liturgii również transmitujemy przez internet. W dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 7:00 oraz spowiedzi przed Eucharystią.

3. Zapraszamy studentów na Adwentowe rekolekcje akademickie pt. „Tutti Frutti”, które poprowadzą duszpasterze: o. Marcin Dąbkowicz OP i o. Włodzimierz Wieczorek OP. Początek na dzisiejszej Eucharystii o godz. 19:00 a kontynuacja na platformie internetowej Zoom. Wszystkie informacje na FB i stronie duszpasterstwa.

4. W najbliższy poniedziałek 7 grudnia o godz. 18:00 odprawimy Mszę św. Roczną za zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych – przed Eucharystią odmówimy wspólnie różaniec w intencji zmarłych.

5. We wtorek w Uroczystość Niepokalanego poczęcia N.M.P. po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na wspólną modlitwę Akatystem – tradycyjnym śpiewem Kościoła Wschodniego ku czci Matki Bożej.

6. Przypominamy wszystkim uczestniczącym w Eucharystii oraz nabożeństwach w naszym kościele o konieczności zakrywania ust i nosa, dezynfekcji dłoni, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie oraz o przyjmowaniu Komunii Świętej na wyciągnięte dłonie przez cały okres pandemii.

7. W zakrystii nabyć można kalendarz z ikonami z naszego kościoła na rok 2021 (fot. Tadeusz Poźniak) oraz ikony – cegiełki (ikona Krzyża z prezbiterium, ikona Krzyża św. Katarzyny ze Sieny z kaplicy spowiedzi, ikonę Matki Bożej Znaku, ikony Archaniołów Michała i Gabriela, ikonę Zesłania Ducha św. oraz ikony św. Jacka i św. Dominika). Zakup ikon oraz kalendarza wspiera nas w wykańczaniu wnętrza kościoła, którego te ikony są częścią.

8. Opłatki oraz świece Caritasu na stół wigilijny można już nabyć w Zakrystii.

9. Jak co roku nasza grupa charytatywna św. Marcina de Porres przygotowała Drzewko Adwentowe. W tym roku również wirtualnie na stronie: drzewkoadwentowe.pl Ozdobami na tej choince są kartki z konkretnymi prezentami przeznaczonymi na paczki dla najuboższych rodzin i dzieci z terenu naszej Parafii. Zachęcamy do zbierania karteczek i przygotowania prezentu. Przygotowane w ten sposób paczki można składać do wystawionego z tyłu kościoła kosza. Za wszystkie przygotowane prezenty w imieniu potrzebujących serdecznie dziękujemy.