1. W tym tygodniu odeszła od nas do wieczności nasza parafianka: śp. Adela Główka. Polecamy ją Waszej modlitwie.

2. Rozpoczęliśmy Rekolekcje Adwentowe dla dorosłych – o wierze – pt. „Żarty się skończyły. Czyli o życiu na poważnie” które głosi o. Piotr Oleś OP z Wrocławia. Nauki rekolekcyjne będą głoszone od poniedziałku do środy na Mszach św. o godz. 12:00 i 18:00. Rekolekcje transmitujemy przez internet. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

3. W czasie Adwentu zapraszamy na Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6:30 rano. Po Mszy św. Roratniej odśpiewamy Godzinki. Całość liturgii również transmitujemy przez internet. W dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 7:00 oraz spowiedzi przed Eucharystią.

4. Na kanale YouTube Dominikanie Rzeszów można obejrzeć filmową relację z konsekracji naszego kościoła, która odbyła się 24 października br. Przypominamy również, że codziennie, w dni powszednie oraz niedziele transmitujemy tam wszystkie Eucharystie i nabożeństwa z naszego kościoła.

5. Dziękujemy wszystkim, którzy składają ofiary na utrzymanie kościoła i klasztoru również za pośrednictwem „wirtualnej tacy” i wpłat na konto. Z wdzięcznością zapewniamy Was o naszej modlitwie w intencji wszystkich dobrodziejów.

6. Przypominamy wszystkim uczestniczącym w Eucharystii oraz nabożeństwach w naszym kościele o konieczności zakrywania ust i nosa, dezynfekcji dłoni, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie oraz o przyjmowaniu Komunii Świętej na wyciągnięte dłonie przez cały okres pandemii.

7. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy dzieci na dodatkowy dyżur spowiedzi o godz. 16:00 i Mszę św. o godz. 16:30.

8. Mając na uwadze obecną sytuację, odwiedziny chorych parafian z posługą sakramentalną, będą odbywać się tylko na pilne wezwanie. Prosimy o poinformowanie zainteresowanych.

9. W zakrystii nabyć można kalendarz z ikonami z naszego kościoła na rok 2021 (fot. Tadeusz Poźniak) oraz ikony – cegiełki (ikona Krzyża z prezbiterium, ikona Krzyża św. Katarzyny ze Sieny z kaplicy spowiedzi, ikonę Matki Bożej Znaku, ikony Archaniołów Michała i Gabriela, ikonę Zesłania Ducha św. oraz ikony św. Jacka i św. Dominika). Zakup ikon oraz kalendarza wspiera nas w wykańczaniu wnętrza kościoła, którego te ikony są częścią.

10. Opłatki oraz świece Caritasu na stół wigilijny można już nabyć w Zakrystii.

11. Jak co roku nasza grupa charytatywna św. Marcina de Porres przygotowała Drzewko Adwentowe. Ozdobami na tej choince są kartki z konkretnymi prezentami przeznaczonymi na paczki dla najuboższych rodzin i dzieci z terenu naszej Parafii. Zachęcamy do zbierania karteczek i przygotowania prezentu. Przygotowane w ten sposób paczki można składać do wystawionego z tyłu kościoła kosza. Za wszystkie przygotowane prezenty w imieniu potrzebujących serdecznie dziękujemy.

12. W przyszłą niedzielę będą rozprowadzane kartki, stroiki i ozdoby świąteczne wykonane ręcznie przez dzieci. Dochód zostanie przeznaczony na duszpasterstwo dzieci prowadzone przez nasze siostry.