1. Wczoraj podczas wspólnej Eucharystii celebrowanej o godz. 12:00 przez ks. Bp. Jana Wątrobę miała miejsce konsekracja naszego kościoła. To domknięcie 34 lat duszpasterskiej pracy wielu braci i sióstr zakonu dominikańskiego. Dziękujemy wszystkim, którzy łączyli się z nami we wspólnej modlitwie.

2. W tym tygodniu odszedł od nas do wieczności nasz parafianin śp. Marian Łyszczek. Polecamy go Waszej modlitwie.

3. Chcemy podzielić się radością z przybycia do kościoła na stałe dwóch nowych ikon. W kaplicy Matki Bożej Znaku – zawisła ikona Oblicza Pana oraz w kaplicy Miłosierdzia – ikona Jezusa Miłosiernego. Serdecznie zachęcamy do ich zobaczenia. Jeżeli Ktoś z Państwa chciałbym stać się ofiarodawcą, darczyńcą tych ikon prosimy o kontakt z o. Przeorem ( tel. +48 694 480 668).

4. Do końca października zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 17:30.

5. Przypominamy wszystkim uczestniczącym w nabożeństwach oraz w Eucharystii w naszym kościele o konieczności zakrywania ust i nosa, dezynfekcji dłoni, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie oraz o przyjmowaniu Komunii Świętej na wyciągnięte dłonie przez cały okres pandemii.

6. Zapraszamy do Galerii OPe na nową wystawę fotografii prezentującą historie naszego kościoła św. Jacka.

7. Z tyłu kościoła wyłożone są kartki wypominkowe, które z wypisanymi imionami zmarłych można składać w zakrystii. W intencji tych zmarłych odprawimy 12 Mszy św. tzw. rocznych – w pierwsze poniedziałki miesiąca a przez cały listopad odmawiać będziemy wspólnie różaniec z odczytywaniem imion zmarłych.

8. Przy wyjściu z kościoła nasi bracia rozprowadzają ikony – cegiełki. Można nabyć ikonę Krzyża z prezbiterium, ikonę Krzyża św. Katarzyny ze Sieny z kaplicy spowiedzi, ikonę Matki Bożej Znaku, ikony Archaniołów Michała i Gabriela, ikonę Zesłania Ducha św. oraz ikony św. Jacka i św. Dominika. Zakup ikon wspiera nas w wykańczaniu wnętrza kościoła, którego te ikony są częścią. Serdecznie zapraszamy.

9. W zeszłą niedzielę na spłatę wykonanej posadzi zebraliśmy kwotę 7 286 zł. Dziękujemy za Waszą hojność również dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas wpłacając pieniądze przez stronę internetową akcjagrawitacja.pl na której można zobaczyć dotychczasowy przebieg prac we wnętrzu kościoła.