1. Dziś zakończyliśmy tygodniowe Misje Święte pt. „Namaszczeni” przygotowujące nas do konsekracji kościoła, która odbędzie się 24 października (Sobota godz. 12:00). Misje poprowadzili: o. Adam Szustak OP oraz o. Tomasz Nowak OP, którym serdecznie dziękujemy za świadectwo wiary oraz opowieść o miłości i nadziei.

2. Od poniedziałku wracamy do dyżurów spowiedzi w naszym kościele w godzinach: 6:30 – 7:00, 11:00 – 12:00 oraz 17:00 – 18:00.

3. W tym tygodniu odeszła od nas do wieczności nasza parafianka śp. Elżbieta Kucab. Powierzamy ją Waszej modlitwie.

4. Zapraszamy na Medytację chrześcijańską w poniedziałki o godz. 19:30 (grupa o. Mikołaja) oraz w środy o godz. 19:30 (grupa o. Dominika) – w sali medytacji na poddaszu w części duszpasterskiej. Wprowadzenie dla początkujących kwadrans przed rozpoczęciem.

5. Zapraszamy na ostatni w tym roku pokutny różaniec fatimski we wtorek 13 października po Mszy św. o godz. 18:00. W tym dniu nie będzie nabożeństwa październikowego o 17:30.

6. Klub Tygodnika Powszechnego bardzo przeprasza ale spotkanie 13 października pt. „Pamięć i terytorium – rozważania nie tylko o historii” z gościem p. Moniką Sznajderman nie odbędzie się. O nowy terminie spotkanie będziemy informowali.

7. W sobotę 17 października o godz. 19:00 serdecznie zapraszamy do naszego kościoła na drugi koncert w ramach IV Rzeszowskiej Jesieni Muzycznej. Wystąpią laureaci Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej. W programie: G. Bacewicz, G.Ph. Telemann, H. Wieniawski, R. Twardowski, M. Spisak.

8. Przypominamy wszystkim uczestniczącym w nabożeństwach oraz w Eucharystii w naszym kościele o konieczności zakrywania ust i nosa, przekazywania znaku pokoju przez skinienie oraz o przyjmowaniu Komunii Świętej na wyciągnięte dłonie przez cały okres pandemii.

9. Modlitwa różańcowa jest mocno obecna w charyzmacie dominikańskim dlatego wszystkich pragnących dołączyć do Żywego Różańca zapraszamy do zapisania się na listę w zakrystii. Opiekunem Róż jest o. Mirosław Nowak OP. Przypominamy, że zmiana tajemnic różańcowych ma miejsce zawsze w I niedziele miesiąca po Mszy św. o godz. 8:30.

10. Centrum Pomocy Rodzinie Przystań zaprasza mamy z dziećmi do lata dwóch na spotkania grupy wsparcia dla młodych mam pt. „Kiedy rodzi się Mama”. Spotkania organizowane będą w piątek w godzinach 10:00 – 11:30 w auli sportowej naszego klasztoru. Zapisy oraz wszystkie informacje pod numerem telefonu Przystani (tel. 516 797 171).

11. Zapraszamy na jesienną edycję „Wieczorów dla Zakochanych” prowadzonych przy naszym klasztorze. Informacje oraz zapisy na Facebook’u oraz na stronie klasztoru.

12. Z tyłu kościoła wyłożone są kartki wypominkowe, które z wypisanymi imionami zmarłych można składać w zakrystii. W intencji tych zmarłych odprawimy 12 Mszy św. tzw. rocznych – w pierwsze poniedziałki miesiąca a przez cały listopad odmawiać będziemy wspólnie różaniec z odczytywaniem imion zmarłych.

13. Już dziś zapraszamy 23 października (piątek) na godz. 18:00 pary żyjące w związkach niesakramentalnych na pierwsze spotkanie powstającego przy naszym klasztorze duszpasterstwa dla tych par. Opiekunem grupy będzie o. Mirosław Ostrowski – kontakt do duszpasterza w gablotce oraz na stronie klasztoru (kontakt: 608 056 088 lub [email protected])

14. W przyszłą niedzielę (III niedziela miesiąca) bracia zbierać będą ofiary na wykończenie wnętrza naszego kościoła – na spłatę posadzki. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas przez stronę akcjagrawitacja.pl

15. Informujemy, że w ramach obchodzonego dziś XX Dnia Papieskiego w całym Rzeszowie wolontariusze zbierać będą ofiary na stypendia dla zdolnej i niezamożnej młodzieży.