1. Rozpoczęliśmy tygodniowe Misje Święte pt. „Namaszczeni” przygotowujące nas do konsekracji kościoła, która odbędzie się 24 października (Sobota godz. 12:00). Misje poprowadzą o. Adam Szustak OP oraz o. Tomasz Nowak OP. Nasi Bracia kazania misyjne głoszą podczas każdej Mszy św. w obie niedziele (4 i 11 października) oraz od poniedziałku do soboty na Mszach św. o godz. 12:00 i 18:00. (homilie będą dostępne każdego dnia na stronie naszego klasztoru). Pół godziny przed Eucharystią w południe oraz wieczorem w dni powszednie zapraszamy na wspólny różaniec. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 15:00. W tym tygodniu podczas Misji spowiadamy od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00 – 12:00 oraz 15:00 – 18:00.

2. W tym tygodniu odeszli od nas do wieczności nasi parafianie śp. Wiesław Trzeciak i śp. Kazimierz Sopala. Powierzamy ich Waszej modlitwie.

3. W najbliższy poniedziałek 5 października o godz. 18:00 odprawimy Mszę św. roczną za zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych – przed Eucharystią odmówimy wspólnie różaniec w intencji zmarłych.

4. Zapraszamy na Medytację chrześcijańską w poniedziałki o godz. 19:30 (grupa o. Mikołaja) oraz w środy o godz. 19:30 (grupa o. Dominika) – w sali medytacji na poddaszu w części duszpasterskiej. Wprowadzenie dla początkujących kwadrans przed rozpoczęciem.

5. Przypominamy wszystkim uczestniczącym w nabożeństwach oraz w Eucharystii w naszym kościele o konieczności zakrywania ust i nosa, przekazywania znaku pokoju przez skinienie oraz o przyjmowaniu Komunii Świętej na wyciągnięte dłonie przez cały okres pandemii.

6. Modlitwa różańcowa jest mocno obecna w charyzmacie dominikańskim dlatego wszystkich pragnących dołączyć do Żywego Różańca zapraszamy do zapisania się na listę w zakrystii. Opiekunem Róż jest o. Mirosław Nowak OP. Przypominamy, że zmiana tajemnic różańcowych ma miejsce zawsze w I niedziele miesiąca po Mszy św. o godz. 8:30.

7. Centrum Pomocy Rodzinie Przystań zaprasza mamy z dziećmi do lata dwóch na spotkania grupy wsparcia dla młodych mam pt. „Kiedy rodzi się Mama”. Spotkania organizowane będą w piątek w godzinach 10:00 – 11:30 w auli sportowej naszego klasztoru. Zapisy oraz wszystkie informacje pod numerem telefonu Przystani (tel. 516 797 171).

8. Zapraszamy na jesienną edycję „Wieczorów dla Zakochanych” prowadzonych przy naszym klasztorze. Informacje oraz zapisy na Facebook’u oraz na stronie klasztoru.

9. To już ostatnie zaproszenie na kolejną edycję wykładów w naszej Szkole Filozoficzno – Teologicznej św. Jacka. W tym roku wykłady z dziedziny teologii, filozofii religii i religioznawstwa poprowadzą: o. dr Damian Mrugalski OP, dr hab. Piotr Sikora, dr Marek Kalmus. Zapisy przez naszą stronę internetową potrwają do 8 października.

10. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne wszystkich zaangażowanych do tej pory w służbę ołtarza nawet sporadycznie oraz chłopców pragnących zostać ministrantami. Pierwsza zbiórka odbędzie się w najbliższą sobotę 10 października o godz. 10:00 w zakrystii.

11. Klub Tygodnika Powszechnego zaprasza 13 października na spotkanie pt. „Pamięć i terytorium – rozważania nie tylko o historii”. Gościem spotkanie będzie p. Monika Sznajderman pisarką, antropolożką kultury, wydawczynią. Spotkanie odbędzie się 13 października (wtorek) o godz. 19:00 w naszym Antykwariacie.

12. Już dziś zapraszamy 21 października (środa) na godz. 18:00 pary żyjące w związkach niesakramentalnych na pierwsze spotkanie powstającego przy naszym klasztorze duszpasterstwa dla tych par. Opiekunem grupy będzie o. Mirosław Ostrowski – kontakt do duszpasterza w gablotce oraz na stronie klasztoru (kontakt: 608 056 088 lub [email protected]).