1. Serdecznie zapraszamy w najbliższą sobotę 24 października na godz. 12:00 na wspólną Eucharystię celebrowaną przez ks. Bp. Jana Wątrobę podczas której dokona konsekracji naszego kościoła. Całe wydarzenie również będziemy transmitowali przez internet. (Liturgię rozpoczniemy na zewnątrz kościoła).

2. Chcemy podzielić się z Wami radością z przybycia do kościoła na stałe dwóch nowych ikon. W kaplicy Matki Bożej Znaku – zawisła ikona Oblicza Pana oraz w kaplicy Miłosierdzia – ikona Jezusa Miłosiernego. Serdecznie zachęcamy do ich zobaczenia. Jeżeli Ktoś z Państwa chciałbym stać się ofiarodawcą, darczyńcą tych ikon prosimy o kontakt z o. Przeorem ( tel. +48 694 480 668).

3. Serdecznie zapraszamy na dwa ostatnie koncerty w ramach IV Rzeszowskiej Jesieni Muzycznej. W sobotę 24 października o godz. 19:00 wystąpi orkiestra kameralna Extra Sounds Ensemble prowadzona przez Alicję Śmietanę ze specjalnym koncertem z racji konsekracji naszego kościoła, a w niedzielę 25 października o godz. 14:30 wystąpi sekstet smyczkowy. W obecnej sytuacji wymagana jest wcześniejsza elektroniczna rejestracja na oba koncerty.

4. Przypominamy wszystkim uczestniczącym w nabożeństwach oraz w Eucharystii w naszym kościele o konieczności zakrywania ust i nosa, dezynfekcji dłoni, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie oraz o przyjmowaniu Komunii Świętej na wyciągnięte dłonie przez cały okres pandemii.

5. W związku z obowiązywaniem od soboty 17 października na terenie Rzeszowa „strefy czerwonej” w naszym kościele może znajdować się podczas liturgii 160 osób (1 osoba na 7 m2). Dbając wspólnie o zdrowie, na ten czas, zawieszamy spotkania wszystkich grup duszpasterskich działających przy klasztorze (nie rozpoczną się również: nowa edycja „Wieczorów dla zakochanych”, Katechezy Przedślubne oraz spotkanie dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych).

6. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie jedynie we wtorek w godz. 15:00 – 17:30. Jednocześnie przypominamy o możliwości ustalania spraw kancelaryjnych drogą zdalną kontaktując się mail’owo lub telefonicznie z o. Przeorem ([email protected] lub tel. + 48 694 480 668).

7. Zapraszamy do Galerii OPe na nową wystawę fotografii prezentującą historie naszego kościoła św. Jacka.

8. Z tyłu kościoła wyłożone są kartki wypominkowe, które z wypisanymi imionami zmarłych można składać w zakrystii. W intencji tych zmarłych odprawimy 12 Mszy św. tzw. rocznych – w pierwsze poniedziałki miesiąca a przez cały listopad odmawiać będziemy wspólnie różaniec z odczytywaniem imion zmarłych.

9. Dzisiaj nasi bracia będą zbierać ofiary na wykończenie wnętrza kościoła – na spłatę wykonanej posadzki. Ofiarę można złożyć również przez terminal płatniczy. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas wpłacając pieniądze przez stronę internetową akcjagrawitacja.pl na której można zobaczyć dotychczasowy przebieg prac we wnętrzu kościoła.