1. W tym tygodniu odeszli od nas do wieczności nasi parafianie śp. Anizja Bajorek oraz śp. Ryszard Chmielewski. Polecamy ich Waszej modlitwie.

2. Kartki wypominkowe z wypisanymi imionami zmarłych można jeszcze składać w zakrystii. W intencji tych zmarłych odprawimy 12 Mszy św. tzw. Rocznych – w pierwsze poniedziałki miesiąca o godz. 18:00 – a przez cały listopad od poniedziałku do soboty o godz. 17:30 odmawiać będziemy wspólnie różaniec z odczytywaniem imion zmarłych. Na pierwszą Eucharystię i Różaniec zapraszamy już jutro tj. 2 listopada.

3. 3 listopada przypada święto św. Marcina de Porres patrona naszej grupy charytatywnej. Chcielibyśmy serdecznie podziękować opiekunom grupy oraz wszystkim, którzy działalność grupy wspierają swoją modlitwą i ofiarami. Dzięki Wam możemy pomagać najbardziej potrzebującym.

4. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy dzieci na dodatkowy dyżur spowiedzi o godz. 16:00 oraz na Mszę św. o godz. 16:30.

5. W pierwszą sobotę października – 7 listopada – odwiedzimy chorych parafian z posługą sakramentalną. Prosimy o poinformowanie zainteresowanych oraz o ewentualne zgłoszenie w zakrystii nowych osób.

6. Przypominamy wszystkim uczestniczącym w nabożeństwach oraz w Eucharystii w naszym kościele o konieczności zakrywania ust i nosa, dezynfekcji dłoni, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie oraz o przyjmowaniu Komunii Świętej na wyciągnięte dłonie przez cały okres pandemii.

7. Modlitwa różańcowa jest mocno obecna w charyzmacie dominikańskim dlatego wszystkich pragnących dołączyć do Żywego Różańca zapraszamy do zapisania się na listę w zakrystii. Opiekunem Róż jest o. Mirosław Nowak OP. Zmiana tajemnic różańcowych ma miejsce zawsze w I niedziele miesiąca po Mszy św. o godz. 8:30.

8. Zapraszamy do Galerii OPe na okolicznościową wystawę fotografii prezentującą historie naszego kościoła św. Jacka. Na dwudziestu fotografiach została ukazana historia tego miejsca oraz zmiany, które zaszły we wnętrzu.

9. Przy wyjściu z kościoła nasi bracia rozprowadzają ikony – cegiełki wykonane przez niepełnosprawnych z Zakładu Opieki Zdrowotnej w Dębicy. Można nabyć ikonę Krzyża z prezbiterium, ikonę Krzyża św. Katarzyny ze Sieny z kaplicy spowiedzi, ikonę Matki Bożej Znaku, ikony Archaniołów Michała i Gabriela, ikonę Zesłania Ducha św. oraz ikony św. Jacka i św. Dominika. Zakup ikon wspiera nas w wykańczaniu wnętrza kościoła, którego te ikony są częścią. Serdecznie zapraszamy.