1. W tym tygodniu odeszła od nas do wieczności nasza parafianka śp. Matylda Mazur. Powierzamy ją i jej rodzinę Waszej modlitwie.

2. Zapraszamy na Medytację chrześcijańską w poniedziałki o godz. 19:30 (grupa o. Mikołaja) oraz w środy o godz. 19:30 (grupa o. Dominika) – w sali medytacji na poddaszu w części duszpasterskiej. Wprowadzenie dla początkujących kwadrans przed rozpoczęciem.

3. W październiku zapraszamy od poniedziałku do soboty na nabożeństwa różańcowe o godz. 17:30.

4. Przypominamy wszystkim uczestniczącym w nabożeństwach oraz w Eucharystii w naszym kościele o konieczności zakrywania ust i nosa, przekazywania znaku pokoju przez skinienie oraz o przyjmowaniu Komunii Świętej na wyciągnięte dłonie przez cały okres pandemii.

5. Dziś w niedzielę – Dzień Migrantów i Uchodźców – Caritas prowadzi zbiórkę na rzecz uchodźców, którzy ucierpieli w pożarach na wyspie Lesbos. Ofiary na ten cel można składać do wystawionej na środku kościoła skarbony.

6. Klub Tygodnika Powszechnego zaprasza na spotkanie pt. „Pustka. Cisza. Słowo. Dylematy polskiego kościoła” – czego szukamy w kościele i czy jest szansa, że będziemy szukać razem? Gościem spotkanie będzie dr hab. Piotr Sikora filozof, teolog, publicysta Tygodnika Powszechnego. Spotkanie odbędzie się w najbliższy poniedziałek 28 września o godz. 19:00 w naszym Antykwariacie.

7. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy dzieci na dodatkowy dyżur spowiedzi o godz. 16:00 oraz Mszę św. o godz. 16:30.

8. Duszpasterstwo postakademickie Wiata zaprasza w najbliższy piątek 2 października na Mszę św. a bezpośrednio po niej na Adorację Najświętszego Sakramentu. Początek o 19:30 w kaplicy duszpasterskiej.

9. W pierwszą sobotę października odwiedzimy chorych parafian z posługą sakramentalną. Prosimy o powiadomienie zainteresowanych i ewentualne zgłoszenie w zakrystii nowych osób.

10. W sobotę 3 października o godz. 19:00 zapraszamy do naszego kościoła na koncert inauguracyjny IV Rzeszowską Jesień Muzyczną. Wystąpi Orkiestra kameralna Extra Sounds Ensemble, Alicja Śmietana Music (skrzypce). W programie: A. Vivaldi, B. Bartok, A. Falconieri. Kolejne koncerty w naszym kościele 17, 24 oraz 25 października. Szczegółowy program na www.spmk.com.pl/jesien/

11. Od przyszłej niedzieli 4 października zapraszamy na tygodniowe Misje Święte pt. „Namaszczeni” przygotowujące nas do konsekracji kościoła, która odbędzie się 24 października (Sobota godz. 12:00). Misje poprowadzą o. Adam Szustak OP oraz o. Tomasz Nowak OP. Nasi Bracia kazania misyjne będą głosić podczas każdej Mszy św. w niedziele oraz od poniedziałku do soboty na Mszach św. o godz. 12:00 i 18:00. Pół godziny przed Eucharystią w południe oraz wieczorem zapraszamy na wspólny różaniec.

12. Zapraszamy na kolejną edycję wykładów w naszej Szkole Filozoficzno – Teologicznej św. Jacka. W tym roku wykłady z dziedziny teologii, filozofii religii i religioznawstwa poprowadzą: o. dr Damian Mrugalski OP, dr hab. Piotr Sikora, dr Marek Kalmus. Zapisy przez naszą stronę internetową potrwają do 8 października.

13. Już dziś zapraszamy 21 października (środa) na godz. 18:00 pary żyjące w związkach niesakramentalnych na pierwsze spotkanie powstającego przy naszym klasztorze duszpasterstwa dla tych par. Opiekunem grupy będzie o. Mirosław Ostrowski – kontakt do duszpasterza w gablotce oraz na stronie klasztoru (kontakt: 608 056 088 lub [email protected])

14. W zeszłą niedzielę na spłatę wykonanej posadzi zebraliśmy kwotę 10 042 zł. Dziękujemy za Waszą hojność również dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas wpłacając pieniądze przez stronę internetową akcjagrawitacja.pl na której można zobaczyć dotychczasowy przebieg prac we wnętrzu kościoła.