1. W tym tygodniu odeszła od nas do wieczności nasza parafianka śp. Stefania Zawora. Powierzamy ją i jej rodzinę Waszej modlitwie.

2. Zapraszamy na Medytację chrześcijańską w poniedziałki o godz. 19:30 (grupa o. Mikołaja) oraz w środy o godz. 19:30 (grupa o. Dominika) – w sali medytacji na poddaszu w części duszpasterskiej.

3. Przypominamy wszystkim uczestniczącym w nabożeństwach oraz w Eucharystii w naszym kościele o konieczności zakrywania ust i nosa, przekazywania znaku pokoju przez skinienie oraz o przyjmowaniu komunii świętej na wyciągnięte dłonie przez cały okres pandemii.

4. Przez cały dzisiejszy dzień – niedzielę – zapraszamy do Kina za Rogiem Cafe na Dzień Libański, którego głównym elementem jest zbiórka pieniędzy na rzecz ofiar wybuchu w Bejrucie prowadzona przez Polską Akcję Humanitarną. W programie pokazy filmów, degustacje potraw kuchni libańskiej, spotkanie z podróżnikiem i przewodnikiem p. Jackiem Urbanowiczem. Program, informacje oraz wskazówki dotarcia do Kina na plakacie w gablotce. Serdecznie zapraszamy.

5. Pozostały jeszcze wolne miejsca na jesienny kurs tańca towarzyskiego – zajęcia prowadzone są we wtorki o godz. 18:00 oraz w czwartki o godz. 20:00 w naszej auli sportowej. Serdecznie zapraszamy.

6. Zapraszamy na kolejną edycję wykładów w naszej Szkole Filozoficzno – Teologicznej św. Jacka. W tym roku wykłady z dziedziny teologii, filozofii religii i religioznawstwa poprowadzą: o. dr Damian Mrugalski OP, dr hab. Piotr Sikora, dr Marek Kalmus. Zapisy przez naszą stronę internetową potrwają do 8 października.

7. Już dziś zapraszamy w dniach 4 – 11 października (Niedziela – Niedziela) na tygodniowe Misje Święte pt. „Namaszczeni” przygotowujące nas do konsekracji kościoła, która odbędzie się 24 października (Sobota godz. 12:00). Misje poprowadzą o. Adam Szustak OP oraz o. Tomasz Nowak OP.

8. Dziękujemy za posługę w naszym klasztorze br. diakonowi Mateuszowi Grzelczakowi, który przeprowadza się do klasztoru na Freta w Warszawie.

9. Dzisiaj nasi bracia będą zbierać ofiary na wykończenie wnętrza kościoła – na spłatę wykonanej posadzki. Ofiarę można złożyć również przez terminal płatniczy. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas wpłacając pieniądze przez stronę internetową akcjagrawitacja.pl na której można zobaczyć dotychczasowy przebieg prac we wnętrzu kościoła.