1. Zapraszamy na Medytację chrześcijańską w poniedziałki o godz. 19:30 (grupa o. Mikołaja) oraz w środy o godz. 19:30 (grupa o. Dominika) – w sali medytacji na poddaszu w części duszpasterskiej.

2. Zachęcamy do włączenia się w akcję „Świetlany recykling” polegającej na zbiórce wszystkich wypalonych świec. Dzięki tej zbiórce pozyskamy nowe świece do naszego kościoła. Zużyte świece można składać w zakrystii.

3. Przypominamy wszystkim uczestniczącym w nabożeństwach oraz w Eucharystii w naszym kościele o konieczności zakrywania ust i nosa, przekazywania znaku pokoju przez skinienie oraz o przyjmowaniu komunii świętej na wyciągnięte dłonie przez cały okres pandemii.

4. Klub Tygodnika Powszechnego już zaprasza na spotkanie pt. „Doświadczenie straty. Czego uczy nas księga Hioba” Gościem spotkanie będzie socjolog, historyk idei, publicysta, dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego Paweł Śpiewak. Spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek 15 września o godz. 19:00 w naszym Antykwariacie.

5. Pozostały jeszcze wolne miejsca na jesienny kurs tańca towarzyskiego – zajęcia prowadzone są we wtorki o godz. 18:00 oraz w czwartki o godz. 20:00 w naszej auli sportowej. Serdecznie zapraszamy.

6. Duszpasterstwo postakademickie Wiata zaprasza w najbliższy piątek 18 września na nowy cykl spotkań pt. „120, czyli wiara w punktach” – początek o godz. 19:30 w sali duszpasterstwa akademickiego.

7. Zapraszamy do zapisywania się na kolejną edycję wykładów w naszej Szkole Filozoficzno – Teologicznej św. Jacka. W tym roku wykłady z dziedziny teologii, filozofii religii i religioznawstwa poprowadzą: o. dr Damian Mrugalski OP, dr hab. Piotr Sikora, dr Marek Kalmus. Zapisy przez naszą stronę internetową potrwają do 8 października.

8. W przyszłą niedzielę, 20 września zapraszamy do Kina za Rogiem Cafe na Dzień Libański, którego głównym elementem będzie zbiórka pieniędzy na rzecz ofiar wybuchu w Bejrucie prowadzona przez Polską Akcję Humanitarną. W programie pokazy filmów, degustacje potraw kuchni libańskiej, spotkanie z podróżnikiem i przewodnikiem p. Jackiem Urbanowiczem. Organizatorzy zapraszają osoby chcące zaprezentować swoje fotografie z pobytu w Libanie do kontaktu. Program, informacje oraz wskazówki dotarcia do Kina na plakacie w gablotce. Serdecznie wspólnie zapraszamy.

9. W przyszłą niedzielę bracia zbierać będą ofiary na wykończenie wnętrza naszego kościoła – na spłatę posadzki. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas przez stronę akcjagrawitacja.pl